Około ośmiu milionów Brytyjczyków nie je już mięsa

Około ośmiu milionów Brytyjczyków nie je już mięsa

 

Około ośmiu milionów Brytyjczyków nie je już mięsa, jak stwierdziła ankieta, a co czwarty planuje zmniejszyć spożycie mięsa w następnym roku.

Cztery miliony ludzi określają siebie jako wegetarianie – sugeruje badanie – liczba ponad trzykrotnie wyższa niż w 2012 roku.

Ankieta przeprowadzona na wyspach wykazała, że ​​sześć procent nazywa się wegetarianinem, cztery procent pescetarian.

Lucia Juliano z Harris Interactive, która przeprowadziła badania, stwierdziła, że ​​”uporczywe kampanie medialne promujące jedzenie na bazie roślin” przyczyniły się do wzrostu diet bezmięsnych.

„Jest to szczególnie widoczne wśród młodszych konsumentów:

35 procent osób w wieku od 18 do 34 lat planuje zmniejszyć spożycie mięsa w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – powiedziała.

Klienci, w wieku od 18 do 44 lat, najczęściej mieli „obawy dotyczące etyki mięsa”, jak stwierdziło badanie, a jedna na sześć ogółu populacji ma takie obawy.

Ponadto analitycy detaliczni odkryli na początku tego roku, że prawie co trzeci posiłek na wyspach nie zawiera mięsa ani ryb.

Sprzedaż szpinaku, czereśni i bakłażanów również wzrosła silnie w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy, przy czym sprzedaż wzrosła o odpowiednio 43%, 25% i 23%.

Ta liczba będzie jeszcze większa dzięki sportowcom i gwiazdom które zachęcają ludzi do wypróbowania diety opartej na warzywach.

Konrad W.

 

14 kwietnia 2018