Około 80 osób do zwolnienia w fabryce Aberdeen

Szkocja

Aberdeen

Kolejne zwolnienia.

Noal Seafoods w Aberdeen planuje zwolnić 80 osób ze względu na spadki zamówień.

Fabryka zajmuje się przetwórstwem owoców morza /

Fabryka obecnie zatrudnia około 230 pracowników z Abredeen, dlatego zwolnienie aż 80 osób to bardzo duża redukcja rzędu 60%.

Nolan argumentuje iż koszty firmy są za duże w stosunku do spadków zamówień.

Firma w Szkocji jest jednym z największych przetwórców w Aberdeen  i produkuje ponad 90 ton filetów z łososia, tygodniowo.


Radny Neil Cooney, powiedział, że wiadomość jest smutna dla rodzin. To będzie ogromny cios dla okolicy i rodziny.

W ubiegłym roku firma Seafood Younga w Fraserburgh zatrudniała 650 osób ale straci kontrakt dostaw łososia do supermarketu Sainbury . Wartość kontraktu wynosiła 100 milionów funtów.

Przyszłość i praca w przemyśle w Szkocji pomału się kurczy.

Podsumowanie:
Zwolnienia w Szkocji dopiero będą ale w roku 2020 kiedy stawka na godzinę wyniesie 10 funtów. Właściele fabryk albo zwolnią do minimum pracowników albo przeniosą się do Europy. Nie wygrają konkurencji z produktami z zagranicy. W roku 2020 kiedy stawkę będzie 10 funtów na godzinę rodziny stracą 200 funtów na zasiłku child tax oraz working child tax który niestety oblicza się z kwoty brutto. Zarabiasz więcej , nie gdyż płacisz więcej podatku a na dodatek dostaniesz mniej dotacji na rodzinę. Zwolnienia niestety mogą być jeszcze szybciej niż w 2020 gdyż w chwili wyjścia UK z Unii Europejskiej i nałożenie ceł na towary z Wielkiej Brytanii i Szkocji do Europy praktycznie podniesie cenę tych produktów o 50% więc nie będą miały szans w konkurencji na Kontynencie.

Planujesz emigracje na wyspy raczej nie wybieraj Szkocji, brak dotacji Unijnych po wyjściu z EU oraz Rząd z Londynu powiedział nie będzie przekazywał pieniędzy na pomoce z budżetu praktycznie ograniczy do minimum pracę w Szkocji. Jeśli rząd Szkocji dalej będzie chciał referendum o wolną Szkocję i w końcu wyprowadzi swój kraj z Wielkiej Brytanii to cofnie kraj do ery „kamienia łupanego”. Bez swojej waluty, bez swojego banku nie będzie ich stać na zapłatę benefitów dla swoich rodzin wiec odbiją sobie to na emigrantach z UE. Łudzą się że Unia Europejska przyjmie ich do swojego górna, niestety „Boże życzenie ” Premier Hiszpanii powiedział że nie po patrze przyłączenie Szkocji do Unii. Po prostu boją się że zrobi to samo Katalonia z Barceloną.

Konrad W

2 sierpnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja