Oficer policyjnego helikoptera filmował uprawiających sex South Yorkshire

Oficer policyjnego helikoptera filmował uprawiających sex South Yorkshire

Oficer z sex-helikoptera pójdzie do więzienia

Oficer policji, który użył służbowego helikoptera do filmowania ludzi uprawiających seks, został skazany na rok więzienia.

„Dewiant zespołu” Adrian Pogmore przyznał się do czterech zarzutów działania na szkodę urzędu publicznego. Dwóch pozostałych oficerów i dwóch pilotów zostało oczyszczonych z zarzutów po trzytygodniowym procesie w Sheffield Crown Court.

Sędzia opisał Pogmore’a jako „nieuczciwego policjanta”, którego działania były „obraźliwe i inwazyjne”.

Do nagrywania doszło czterokrotnie w latach 2007-2012, gdy Pogmore należał do Jednostki Wsparcia Lotniczego Policji South Yorkshire. Na filmie znajdowała się para siedząca nago przez przyczepą kempingową i kobieta, która opalała się nago z córkami. Para, którą Pogmore znał, została nagrana, kiedy uprawiali seks na patio.

Sędzia powiedział, że jego działania poważnie szkodzą opinii publicznej policji. Pogmore został opisany w sądzie przez innych członków zespołu wsparcia lotniczego jako „dewiant w zespole”.

John Ryder QC, powiedział, że pozwany przyznał, co zrobił i miał „silne poczucie wstydu”. „To było zupełnie nieodpowiedzialne, było bezmyślne i głupie, ale nie było to motywowane niczym bardziej dziwacznym”.

Pogmore został zwolniony z pracy w 2015 roku.

Katarzyna Cz

8 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire