Odbierają obywatelstwo i koniec wjazdu do UK za związki z terrorystami

Odbierają obywatelstwo i koniec wjazdu do UK za związki z terrorystami. Decyzja Szefa Spraw Wewnętrznych Priti Patel

 

Sekretarz domowy Priti Patel powiedział, że Shamima Begum ( na zdjęciu ) nigdy nie będzie mogła wrócić do Wielkiej Brytanii

Nastolatka, która uciekła z Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do Isis w Syrii, została poinformowana, że ​​„nie ma mowy”, że zostanie wpuszczona z powrotem do Wielkiej Brytanii.

Shamima Begum, 19 lat, pozostaje w obozie dla uchodźców, gdzie jej mały syn zmarł w ciągu kilku tygodni od urodzenia w lutym tego roku. Był najmłodszym z trójki dzieci, które nastolatka ze wschodniego Londynu straciła w ciągu czterech lat, odkąd opuściła Wielką Brytanię.

W zeszłym tygodniu poprosiła o pozwolenie na powrót do domu, mówiąc, że jej zdrowie psychiczne zostało drastycznie naruszone ale  Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała aby zrezygnowała z wszelkich nadziei na powrót.

 Pani Patel powiedziała: „Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu krajowi. Nie potrzebujemy ludzi, którzy wyrządzili krzywdę i opuścili nasz kraj, aby uczestniczyć w kulcie śmierci i realizować tę ideologię.

. ”Powiedziała :„ Nie możemy pozwolić ludziom, którzy wyrządziliby nam krzywdę, na wjazd do naszego kraju – i w tym ta kobieta. „Wszystko, co widzę pod względem bezpieczeństwa i inteligencji, po prostu nie chcę pozwolić nikomu, kto był aktywnym zwolennikiem lub działaczem na rzecz IS w tym kraju.”

Begum była jedną z trzech uczennic które dołączyły do grupy terrorystycznej w 2015 roku.Mówi ze w kalifacie była wykorzystywana do robienia dzieci.

Została wyśledzona na początku tego roku i powiedziała, że ​​chce wrócić do Wielkiej Brytanii, ale jej brytyjskie obywatelstwo zostało cofnięte.

Begum powiedziała: „Moja sytuacja psychiczna nie jest najlepsza. Moje zdrowie fizyczne jest w porządku. Jestem jeszcze młoda i nie choruję. Mentalnie jestem jednak w bardzo złym stanie. Potrzebuję terapii, aby poradzić sobie z moim smutkiem. To jest takie trudne. Straciłam trójkę moich dzieci. „Żadna z osób, z którymi tu mieszkam, nie wie, czego doświadczyłam. Nie są jak moi szkolni przyjaciele, z którymi zawsze mogłem rozmawiać. Nie rozumieją, przez co przeszedłem. 

Adwokat walczył o prywrócenie jej obywatelstwa niestety oozbawienie obywatelstwa jest legalne tylko wtedy, gdy dana osoba ma drugą, a Begum ma powiąnia z rodziną w Bangladeszu. Grozi jej kara śmierci, jeśli zostanie wysłana do Bangladeszu, ostrzegł minister spraw zagranicznych tego kraju.

Picture TV

 

Shamima Begum interview with ITV news. Interviewer Rohit Kachroo shows her a copy of letter from Home Office removing her British citizenship. MUST CREDIT ITV News

Konrad W

 

29 września 2019

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *