Od stycznia możesz stracić statut emigracyjny bezdomni Polacy deport,

Od stycznia możesz stracić statut emigracyjny bezdomni Polacy deport,

 

Priti Patel szefowa Home Office  publikuje dziś nowe, surowe środki, które zakazują przestępcom z UE wjazdu do Wielkiej Brytanii od 1 stycznia.

Istniejące przepisy UE oznaczają, że Wielka Brytania może uniemożliwić przestępcom z UE wkroczenie tylko wtedy, gdy stanowią poważne i aktualne zagrożenie.

.Środki, które mają zostać dziś wprowadzone w Parlamencie, nie mają zastosowania do czterech milionów, które zarejestrowały się w ramach unijnego systemu rozliczeń. Będą mogli przychodzić i wychodzić, jak im się podoba.

Ponadto przepisy pozwolą Ministerstwu Spraw Wewnętrznych na usuwanie obywateli UE, którzy są bezdomni   lub popełniają przestępstwa.

Panna Patel powiedziała: „Zbyt długo przepisy UE zmuszały nas do wpuszczania na nasze ulice niebezpiecznych zagranicznych przestępców, którzy nadużywają naszych wartości i zagrażają naszemu stylowi życia. „Wielka Brytania będzie bezpieczniejsza dzięki bardziej rygorystycznym i sprawiedliwszym kontrolom granicznym, w przypadku których zagraniczni przestępcy niezależnie od narodowości będą podlegać tym samym przepisom karnym”.

Zmiany oznaczają, że zagraniczni przestępcy skazani na ponad rok więzienia otrzymają zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii w porównaniu z obecnymi przepisami UE, które przewidują zakaz wjazdu gdy  kary pozbawienia wolności ma ponad cztery lata.

Minister spraw wewnętrznych będzie również mógł odmówić wjazdu zagranicznym przestępcom skazanym na mniej niż rok więzienia w indywidualnych przypadkach.

Przestępcy, którzy nie otrzymali kary pozbawienia wolności, również mogliby zostać wykluczeni, jeśli na przykład byli uporczywymi przestępcami; ich przestępstwo może spowodować „poważną krzywdę”, na przykład przestępców seksualnych; lub ich obecność tutaj „nie sprzyja dobru publicznemu”.

Obecnie przepisy UE oznaczają, że przestępcy mogą podlegać przedawnieniu tylko wtedy, gdy stanowią „rzeczywiste, obecne i wystarczająco poważne zagrożenie naruszające jeden z podstawowych interesów społeczeństwa”, co oznacza, że ​​nie można brać pod uwagę starszych przestępstw.

Na przykład obywatelowi UE skazanemu za gwałt dziesięć lat temu nie można obecnie odmówić wjazdu, jeśli od tego czasu nie popełnił ponownie przestępstwa. Zgodnie z nowymi przepisami ten gwałciciel będzie mógł zostać wyrzucony z Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie mogło wziąć pod uwagę wszystkie przestępstwa popełnione w Wielkiej Brytanii lub za granicą. Osobom zaangażowanym w pozorowane małżeństwa również odmówi się wjazdu.

Nowe środki nie będą miały wpływu na obywateli UE już mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy zapisali się, aby zachować swój obecny status w ramach unijnego systemu osiedlania. 

 Jeśli jednak popełnią przestępstwo od 1 stycznia, w wyniku którego zostanie skazany na rok więzienia lub dłużej, ich status może zostać cofnięty np. pojedziesz pijany samochodem, zrobisz wypadek skażą ciebie na rok wiezienia .

Konrad W

 

22 października 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *