Od Stycznia emigrancji z UE, extra dopłata 624 funtów na NHS

Od Stycznia emigrancji z UE, extra dopłata 624 funtów na rok na NHS

 

Dopłata zdrowotna za imigrację do UK dla ludzi z poza UE ma wzrosnąć do 624 funtów od października ale zostanie rozszerzona na wszystkich obywateli UE od stycznia przyszłego roku czyli 2021 roku, kiedy Brexit zostanie zakończony.

Ponieważ płacą go także małżonkowie i dzieci, całkowity koszt może wynieść ok. 2500 funtów dla czteroosobowej rodziny na  rocznym zezwoleniu na pracę lub z ograniczonym pobytem w UK czyli bez „statutu” na pozostanie w Wielkiej Brytanii. .

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozważa zniesienie limitu dopłat tylko dla personelu medycznego . Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (BMA) stwierdziło, że decyzja „przekonała polityków”, biorąc pod uwagę „ogromny napływ wsparcia dla naszego personelu pierwszej linii” w ostatnich tygodniach w walki z Coronavirusem

Grupy zdrowotne od dawna protestowały że dopłata jest niesprawiedliwa, ponieważ migranci płacący podatek i ubezpieczenie społeczne faktycznie płacą dwukrotnie, nawet przed aplauzem dla wszystkich pracowników służby zdrowia wywołanym pandemią.

25 kwietnia, podczas konferencji prasowej w Downing Street, Patel zdawała się ulegać presji, kiedy została zapytana, czy „zniesie” opłaty za zagranicznych pracowników NHS, „biorąc pod uwagę, że oni również walczą z tą pandemią wirusa”. 

Odpowiedziała, że ​​jest „w trakcie przeglądu”, mówiąc: „Patrzymy na wszystko, w tym wizy i dopłaty. Mówimy o pracownikach służby zdrowia, medykach, lekarzach i pielęgniarkach oraz pokrewnych pracownikach służby zdrowia, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii , być może TYLKO ONI będą zwolnieni z dodatkowych opłat ”

Konrad W

20 maja 2020