Od 2021 roku roczna wiza dla niewykfalifikowanych ludzi.BBC

Od 2021 roku roczna wiza dla niewykfalifikowanych ludzi.BBC

 

Nisko wykwalifikowani pracownicy z krajów UE nie będą już mieli automatycznego prawa do pracy w Wielkiej Brytanii po Brexit, w ramach proponowanych nowych przepisów imigracyjnych.

Minister spraw wewnętrznych, Sajid Javid, powiedział, że plany – które zostaną opublikowane później – nie będą zawierać „konkretnego celu” zmniejszenia liczby przybywających do Wielkiej Brytanii ale przyniosą one migrację netto na „zrównoważone poziomy”, powiedział programowi BBC Radio 4’s Today.

„Nie ma powodu, by myśleć”, że plany zaszkodzą gospodarce, dodał.

Zapytany wielokrotnie, czy rząd będzie trzymać się swojego zobowiązania w zakresie manifestu, aby przynieść roczne saldo migracji do dziesiątków tysięcy, Javid powiedziałby tylko „celem jest doprowadzenie migracji netto do bardziej zrównoważonych poziomów”.

Powiedział, że większość ludzi zgodzi się, że obecny poziom, 273 000, był „bardzo wysoki” i powinien zostać zredukowany do poziomu, który „spełnia najpierw nasze ekonomiczne potrzeby, ale jednocześnie nie jest zbyt dużym obciążeniem dla naszych społeczności lub infrastruktury”.

Powiedział, że nowy system imigracyjny będzie opierał się na umiejętnościach, a nie na tym, skąd ludzie pochodzą.

Biała księga zawierać będzie:

– Brak limitu liczby wykwalifikowanych pracowników, takich jak lekarze lub inżynierowie z UE i z innych krajów
– Minimalny wymog płacowego w wysokości 30 000 £ dla wykwalifikowanych imigrantów ubiegających się o pięcioletnie wizy
Nisko wykwalifikowani pracownicy mogą ubiegać się o wizy krótkoterminowe do jednego roku
Plany wprowadzenia nowego systemu od 2021 r

Biała księga ma zostać opublikowana o godzinie 10:30 GMT, a Javid Javid opisuje ją jako „dostarczającą jasne instrukcje, aby uzyskać kontrolę nad naszymi granicami i wprowadzi nowy system, który działa w interesie Brytyjczyków.

„Będzie to jedyny, oparty na umiejętnościach system imigracyjny zbudowany wokół talentu i wiedzy, którą ludzie mogą wnieść, a nie skąd pochodzą – maksymalizacja korzyści płynących z imigracji i pokazanie, że Wielka Brytania jest otwarta dla biznesu.”

Brak ograniczeń dotyczących wysoko wykwalifikowanych pracowników
Biała księga wprowadzi nowy szlak wizowy dla wykwalifikowanych imigrantów z Europy i nie tylko.

Poziom 2 to nazwa ogólnych wiz pracowniczych dla osób spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, którym zaoferowano wykwalifikowaną pracę w Wielkiej Brytanii. Do kwalifikujących się zawodów należą pielęgniarki i lekarze.

Zasada minimalnego dochodu w wysokości 30 000 GBP ma już zastosowanie do pracowników spoza UE w większości przypadków wizowych na poziomie Tier 2, ale może również dotyczyć migrantów z UE.

Wniosek:

Od 2021 roku osoba z Polski, z Rumunii z Francji z Ameryki z Indii niskowykfalikowana dostanie wize na rok, popracuje i po roku opuszcza Wielka Brytanie ale gdy minie rok bedzie mogla znow przyleciec do pracy. Osoba ktora ma wyzsze wyksztalcenie jesli znajdzie prace za 30 000 na rok dostanie wize na 5 lat. Oczywiscie nie dostaniesz zasiłkow i benefitów na dzieci gdy dostaniesz wize na jeden rok.

Scrapping the current cap on the number of skilled workers such as doctors or engineers from the EU and elsewhere. A consultation on a minimum salary requirement of £30,000 for skilled migrants seeking five-year visas. Low-skilled workers may be able to apply for short-term visas of up to a year . Plans to phase in the new system from 2021 – bbc 

Konrad W

19 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *