Od 2021 koniec darmowej nauki dzieci dla Polaków i Europejczyków w UK

Od 2021 koniec darmowej nauki dzieci dla Polaków i Europejczyków w Wielkiej Brytanii

 

Rząd opublikował nowe informacje.

Od 2021 roku Polacy czy osoby z innych krajów z Europy, które chca przyjechac na wyspy tylko po to aby dzieci chodziły za darmo do państwej szkoły będą musiały o tym zapomnieć.

Wynika z tego iż jesli nie dostaniesz darmowej szkoły nie dostaniesz też dotacji na dzieci gdyż obowiązkiem starania się o dotacje na dzieci jest chodzenie dzieci do szkoły. Wiele dzieci mieszkało w innych krajach a rodzic pracował na wyspach.

Wracamy do informacji o szkole po Brexit.

Podaje o tym wyraznie nowa informacja na gov.uk

Once the future immigration system is introduced in 2021, EU, EEA and Swiss nationals will not be able to enter the UK for the sole purpose of attending a state-funded school. This will not prevent children who are entering the UK for another purpose, for example, as a dependant of a worker or a student, from being eligible for a school place.

Oto teskt z rządowej strony.

„Jednym wyjątkiem będą dzieci wybranych ludzi mających zawody, które będa przydatne dla gospodarki np. lekarz który dostanie prace na wyspach wtedy przyjdzie z cała rodziną i jego dzieci dostaną darmowa szkołe.”

Natomiast prywatne szkoły będa otwarte dla wszystkich ludzi dlatego jesli po 2021 roku jakas rodzina przyjdzie na wyspy z dziecmi będzie mogła zapisac dziecko do prywatnej szkoły i opłacac.

Osoby które mają statut osiedleńczy beda mogły wysyłaś swoje dzieci do szkoły darmowej.

Szkoły i władze lokalne nie mogą brać pod uwagę przynależności państwowej lub imigracyjnej przy podejmowaniu decyzji, których uczniów przyjąć. Po Brexicie nie będzie w tym żadnych zmian.

Obywatele Zjednoczonego Królestwa z dziećmi, którzy powracają z UE po opuszczeniu go przez Wielką Brytanię, nadal będą mieli prawo ubiegać się o miejsce w szkole.

Udział w programie Erasmus + będzie kontynuowany do 2020 r. Wraz z umową.

Nie możesz już otrzymywać funduszy UE na projekty Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności (ESC), jeśli nastąpi Brexit bez porozumienia.

WNIOSEK:

– przyjdziesz do pracy na jakiś pkres czas ale nie dostaniesz dotacji na dzieci bo nie będa chodziły do szkoły chyba ze do prywatnej.

Konrad W

 

26 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *