Od 2021 czekać będziesz 5 lat na benefity i zasiłki w UK

Od 2021 Polacy i ludzie z UE będą musieli czekać 5 lat na świadczenia

 

Migranci będą musieli czekać 5 lat na świadczenia i nie będą mogli wjechać do Wielkiej Brytanii bez pracy po Brexicie

Migranci będą potrzebować oferty pracy, zanim będą mogli przyjechać do Wielkiej Brytanii po Brexicie.

Boris Johnson zdecydował, że obywatele UE będą podlegać tym samym zasadom, co reszta świata, gdy swobodny przepływ zakończy się w styczniu 2021 r.

Będzie to oznaczać, że poważnym przestępcom z innych krajów europejskich można odmówić wjazdu do Wielkiej Brytanii, a tych, którzy łamią prawo, a tutaj można deportować.

PM obiecał wprowadzić system oparty na punktach w stylu australijskim, aby osoby o wyższych umiejętnościach mogły przeskoczyć na przód kolejki.

Sunday Times poinformował, że imigranci będą musieli uiścić dodatkową opłatę w wysokości 625 funtów, aby pokryć koszty opieki po przybyciu do Wielkiej Brytanii.

I przestaną wypłacać zasiłek na dziecko migrantom, których dzieci mieszkają za granicą.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedział, że zmiany po raz pierwszy od 40 lat sprawują kontrolę nad polityką imigracyjną i socjalną.

Powiedziała: „Odzyskamy kontrolę nad naszymi granicami. Dowiemy się, kto wchodzi, a kto wychodzi ”.

Odmówiła ustalenia celu imigracyjnego, ale powiedziała: „Obniżymy go. Zmniejszy to liczbę migrantów o niskich kwalifikacjach przybywających do Wielkiej Brytanii. ”

Oficjalne dane sprzed referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. Pokazały, że migranci z UE w Wielkiej Brytanii otrzymywali 2,2 miliarda funtów rocznie na ulgi podatkowe i świadczenia mieszkaniowe, 1,1 miliarda funtów na świadczenia pracownicze i 700 milionów funtów na zasiłek rodzinny.

Pani Patel powiedziała: „Skończymy z absurdem polegającym na dawaniu ludziom zasiłku na dzieci, które nie są w Wielkiej Brytanii”.

Ostatni czas na emigracje do UK.

Konrad W

 

18 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *