Obywateli UE powinni mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne

 Obywateli UE powinni mieć wykupione ubezpieczenie 

Obywatele UE mieszkający w Wielkiej Brytanii mówią, że rezydentury są odrzucone bo nie mają ubezpieczenia zdrowotnego.

Zgodnie z mało znanej zasady, obywatele UE którzy nie mają pracy i są osobami  poszukujących pracy muszą  kupić pełne ubezpieczenie.

Jeden mężczyzna powiedział w programie BBC Today jego wniosek o rezydenturę został odrzucony, pomimo życia w Wielkiej Brytanii od 13 lat.

O co chodzi.

Aby dostać rezydenturę trzeba konsekwencję pracować albo jeśli się nie pracowało to poszukiwało pracę lub miało zakupione ubezpieczenie na okres pięciu lat.

Home Office nie usuwa ludzi za nie wykupione ubezpieczenie, ale daje rezydentur z gwarancją stałego zamieszkania.

Jako że imigranci z UE mogą korzystać z NHS, to jednak wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, że potrzebują wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek kiedy nie pracują.

Wracając do obywatela Niemiec który mieszkał 13 lat w na terenie Wielkiej Brytanii.

Powiedział, że odmówiono mu dokumentu stałego pobytu, ponieważ spędził kilka lat na studiowaniu w Wielkiej Brytanii bez płacenia za ubezpieczenie zdrowotne.

Powiedział: „To nigdy nie przyszło mi do głowy, że coś takiego mogło się wydarzyć.”

Być może nastąpi zmiana przepisów który miałby dać ludziom z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii prawo do zamieszkania na stałe w Wielkiej Brytanii, bez konieczności udowodnienia, że ​​zakupione ubezpieczenie.

Nowelizacja przepisów została zgłoszona przez Liberalnych Demokratów .

Rzecznik Home Office powiedział obywatele UE będą miały zagwarantowany statut jeśli obywatele brytyjscy będą miały w innym miejscu w UE i to jest priorytet.

„Prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii pozostają na niezmienionym poziomie, podczas gdy jesteśmy członkiem Unii Europejskiej.

Dla samowystarczalnych ludzi lub studentów i członków ich rodzin, jest wymóg, aby mieć pełne ubezpieczenie chorobowe i wystarczające środki, by nie stać się obciążeniem dla systemu pomocy społecznej w Zjednoczonym Królestwie.

Według Obserwatorium Migracji na Uniwersytecie w Oxfordzie, jedna czwarta wniosków o rezydenturę stałą odmówiono w 2015 roku. Prawie 15.000 obywateli EOG otrzymał dokumentację stałego pobytu w trzecim kwartale 2016 roku, po referendum.

Nalezy pamietac ze my dajemy panstwu jakas wskazowke ale to wy sami musicie drazyc temat, gdyz kazdy z was ma inna sytuacje w swoim zyciu na wyspach.

EU citizens living in the UK say they are being denied a guarantee of permanent residency because they do not have health insurance. Under a little-known rule, EU citizens not in work or those looking for work must buy comprehensive insurance.One man told the Today programme his application had been rejected, despite living in the UK since the age of 13.

Konrad W

18 lutego 2017