Obywatel Bułgarii będzie deportowany z Sheffield

Obywatel Bułgarii będzie deportowany z Sheffield

Mieszkaniec Bułgarii, który zadźgał na śmierć byłą partnerkę w Sheffield, będzie deportowany

Obywatel Bułgarii, który zamordował swoją byłą partnerkę na ulicy w Sheffield, ma zostać wydalony, a brytyjscy podatnicy nie będą już „finansować jego ohydnej zbrodni”.

Erhan Mehmedow ranił ponad 4 -krotnie Dimitrinę Borisovą, matkę jego syna, w pobliżu ich dawnego domu w dolinie Gleadless cztery lata temu.

Mehmedow(wtedy 45 lat), został skazany na dożywocie w czerwcu tego roku po tym, jak został uznany za winnego morderstwa, z możliwością ubiegania się o wypuszczenie po 28 latach odsiadki.

 

Morderca był przetrzymywany w brytyjskim więzieniu do tej pory, ale ma zostać przeniesiony do więzienia w jego rodzinnej Bułgarii.

Posłanka Louise Haigh, która od dawna naciskała na jego deportację, powiedziała, że ​​odpowiednie kroki zostały już poczynione.

„Dostałam potwierdzenie, że będzie deportowany co jest dość nietypowe, biorąc pod uwagę czas jaki do tej pory spędził w więzieniu. Dopilnuję teraz aby resztę wyroku odsiedział w Bułgarii”.

Pani Haigh powiedziała, że ​​w dniu 31 marca otrzymała wiadomość e-mail z sekcji transgranicznej ds. Transferu w Krajowej Służbie ds. Przestępczości, stwierdzając, że „przygotowania do transportu zostały poczynione”.

Mehmedow, który urodził się w Bułgarii, spędził większość życia w Turcji.

W 2010 roku poznał Dimitrinę w Południowej Walii, po czym przeprowadzili się do Sheffield gdzie urodził im się syn.

Jednak sąd dowiedział się, że ich związek nie przetrwał z powodu jego gwałtownych zachowań. Mehmedow obawiając się, że straci prawo do opieki synem, zaplanował morderstwo konkubiny.

Były właściciel sklepu i kucharz dźgnął kobietę na oczach przerażonych klientów w Blackstock Road, Gleadless Valley, gdzie mieszkał w lutym 2013 roku.

Oskarżony odwołał się do wyroku, jednak został odrzucony w 2014r

Wiadomości o nadchodzącej deportacji Mehmedowa pojawiły się po tym, jak pani Haigh zwróciła się do ministra sprawiedliwości Liz Truss podczas debaty parlamentarnej w zeszłym tygodniu, aby zapewnić, że wyrok w Bułgarii nie ulegnie zmianie, zarówno przed, jak i po Brexicie.

Pani Truss odpowiedziała: „Ważne jest, aby ta osoba została postawiona przed sądem. Jest to część tego, w jaki sposób organizujemy umowy o transferze więźniów i będzie to część naszych rozmów związanych z Brexitem”.

Katarzyna Cz.

4 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire