Obniżka podatków po Brexit. Przestajemy płacić do UE

Obniżka podatków po Brexit. Przestajemy płacić do UE

 

JACOB Rees-Mogg Polityk Partii Konserwatywnej wezwał do obniżenia podatków w celu wykorzystania korzyści płynących z Brexitu. Twierdził, że ruch ten pobudzi gospodarkę i zwiększy premię Brexit, która nie będzie już wnosić wkładu do UE.

To całkowite inne podejście niż pani  heresa May która ogłosiła plany podniesienia podatków do sfinansowania obiecanej rocznej dodatkowej kwoty 20 miliardów funtów dla NHS do 2023 roku.

Rees-Mogg powiedział, że Wielka Brytania może uczyć się od prezydenta USA Donalda Trumpa, którego obniżki podatków w ubiegłym roku zdawały się „wyzwalać amerykańską gospodarkę”.

Dodał: „Z ekonomicznego punktu widzenia polityka wolnego rynku działa, niższe podatki zwiększają dochód narodu, co z kolei zapewnia większe finansowanie usług publicznych”.

Poseł  MP z North East Somerset również zabrali się do pani May w stosunku do Europy: „Rząd był zbyt przestraszony, pozwalając UE ustalić warunki debaty o Brexicie, ale kiedy odejdziemy, możemy skorzystać z podejścia pana Trumpa. „

 

Rees-Mogg jest przewodniczącym potężnej europejskiej grupy badawczej pro-Brexit (ERG) i sławnej pro-Brexit.
Jeszcze wczoraj zaatakował gubernatora Banku Anglii Marka Carneya, który nazwał go „arcykapłanem Strachu Projektu” po tym, jak Carney dodał swój głos do tych, którzy próbują podsycić strach przed transakcją handlu światowego z Brexit. Carney powiedział, że tzw. „Brak porozumienia z UE w sprawie Brexitu” jest „nieprzyjemnie wysoki” i doprowadzi do wyższych cen.

Brak porozumienia z UE oznacza, że ​​Wielka Brytania przejdzie do tzw. Porozumienia o handlu światowym, stosując międzynarodowe zasady Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Rees-Mogg uderzył w szefa banku. Powiedział: „Mark Carney był od dawna arcykapłanem Projektu Fear, którego reputacja z powodu niedokładnego prognozowania politycznego zaszkodzi reputacji Bank of England”.

Starsi przedstawiciele Brexiteers twierdzą, że opcja ta jest „najlepszą opcją”, ponieważ oznaczać będzie, że Wielka Brytania jest całkowicie wolna od biurokracji i przepisów UE i może realizować transakcje handlowe na całym świecie.

Konrad W

 

5 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka