Nowy benefit w Anglii, 500 funtów dla każdego pracownika.

Nowy benefit w Anglii, 500 funtów dla każdego pracownika.

 

John McDonnell polityk Partii Pracy potwierdził wczoraj w  Liverpool że jeśli dojdą do włądzy wtedy każdy pracownik dostanie na rok 500 funtów.

Ponadto powiedział że Partia pracy znacjonalizuje kolei wodę i energię.

W ten sposób Partia Pracy chcę zmniejszyć wielkie rachunki które płącą ludzie.

Ponadto Partia Pracy zmusi wielkie firmy do dania pracownikom akcje o wartości do 500 funtów rocznie.

Przemysł wodny zostałby zreorganizowany w ramach nowych Regionalnych Władz Wodnych (RWA) złożonych z radnych, przedstawicieli pracowników i przedstawicieli społeczności, konsumentów i ochrony środowiska, powiedział McDonnell.

 

Oficjalnym hasłem władz laburzystów konferencji jest „przebudowa Wielkiej Brytanii, dla wielu, a nie dla kilku„.

Prawdziwe inwestycje pozwolą na spełnienie najwyższych standardów środowiskowych. „Własność istniejących przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych zostanie przeniesiona do nowych Regionalnych Władz Wodnych, a codzienne zarządzanie operacyjne będzie odbywać się w rękach profesjonalnego kierownictwa i szerszej siły roboczej.

W ramach „integracyjnych funduszy właścicielskich” pracownicy otrzymają finansowy udział w działalności pracodawcy.

Firmy musiałyby wpłacać co roku 1% swoich udziałów do funduszu, maksymalnie do 10%. Wysokość kapitału dostępnego dla pracowników zostałaby ograniczona do 500 GBP, a reszta – szacowana na 2,1 miliarda funtów rocznie na koniec pięcioletniej kadencji Parlamentu – na fundusz przeznaczony na usługi publiczne i opiekę społeczną.

Konferencja na temat pracy została zdominowana przez apele o drugie referendum w sprawie ostatecznej transakcji Brexit – tak zwane Głosowanie Ludu.

Kanclerz Partii Pracy potwierdził swoje stanowisko, że wolałby wybory powszechne po drugim głosowaniu, ale powiedział: „Zachowujemy wszystkie możliwości otwartego demokratycznego zaangażowania”. W swoim przemówieniu programowym McDonnell powiedział: „Zawsze, gdy nadchodzą wybory powszechne, jesteśmy gotowi. Gotowi do kampanii na zwycięstwo, gotowi do rządu, gotowi do budowania przyszłości. „Będziemy z dumą nazywać ten przyszły socjalizm”.

Przywódcy UE już powiedzieli, że będą gotowi zaoferować umowę w stylu kanadyjskim. Umowa w stylu kanadyjskim pozwoliłaby uniknąć prawie wszystkich ceł na przywóz i wywóz przy jednoczesnym zakończeniu swobodnego przepływu, dużych rocznych płatności na rzecz Brukseli i wpływowi Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Jednak UE zawsze mówiła, że ​​będzie wymagać granicy celnej na Morzu Irlandzkim i czerwonej linii dla pani May. Jeśli Bruksela nie pozwoli Pani May na jej wymyśloną umowę może okazać ze w tym roku znów będą wybory i wtedy Partia Pracy z takim pomysłem może przejąc władze w UK.

Oto wczorajsze przemówienie.

 

Konrad W.

 

 

25 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *