Nowi władcy świata. Bruksela chce zastąpić USA i stanąć na czele świata

Nowi władcy świata. Bruksela chce zastąpić USA i stanąć na czele świata

 

Szef UE mówi, że Europa musi „zastąpić USA” jako światową potęgę, i atakuje Trumpa.

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że to Europa będzie musiała stanąć na czele Stanów Zjednoczonych

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że Ameryka „nie chce już współpracować” z innymi częściami świata i odwraca się od przyjaznych stosunków „z okrucieństwem, które może nas tylko zaskoczyć”.

Trump wywołał furię w Teheranie, wycofując się z porozumienia a Najwyższym Przywódca kraju, Ajatollahem Alim Chameneiem, ostrzegającym, że „Ameryka nie może nic zrobić”.

Juncker powiedział, że to UE musi wziąć na siebie płaszcz USA, dodając: „W tym momencie musimy zastąpić Stany Zjednoczone, które jako międzynarodowy aktor straciły wigor. , a przez to na dłuższą metę wpływ.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że jest poważnie zaniepokojony i będzie omawiać sytuację „dotkliwą”.

Podczas gdy spalanie flagi USA jest powszechne w Iranie, a ostra krytyka Ameryki była od lat podstawą irańskiej polityki parlamentarnej, po raz pierwszy obserwatorzy polityczni mogli przypomnieć sobie wszystko, co pali się w samym parlamencie.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel odzwierciedliła komentarze Junckera, mówiąc, że Europa będzie musiała sprostać rosnącej odpowiedzialności za zapewnienie pokoju i szukanie politycznych rozwiązań konfliktów.

Merkel powiedziała w przemówieniu do członków swojej partii  że „z żalem przyjęliśmy do wiadomości, ale także zaniepokojenie tym wycofaniem przez Stany Zjednoczone Ameryki, co oczywiście ma poważne znaczenie dla takiego porozumienia.

Merkel powiedziała, że ​​”wczoraj pokazał nam raz jeszcze, że będziemy musieli stawić czoła większej odpowiedzialności w Europie, w polityce zagranicznej, w zakresie zapewnienia pokoju, w obszarze rozwiązań politycznych, które musimy znaleźć”.

Jednak posunięcie Trumpa zostało przyjęte z zadowoleniem przez głównych rywali Iranu, Arabię ​​Saudyjską i Izrael.

Starszy izraelski minister gabinetu powiedział amerykańską decyzję o wycofaniu się z Iranu zmusi Islamską Republikę do porzucenia pogoń za bombą na dobre.

Rząd izraelski zdecydowanie przeciwstawił się porozumieniu nuklearnemu z 2015 r. i serdecznie gratulował Trumpowi jego decyzji.

Minister ds. Wywiadu, Yisrael Katz, mówi, że umowa z 2015 r. prowadziła w kierunku broni jądrowej”. Powiedział w środę, że „Iran ma dwie możliwości – wyrównać lub spasować i rozpaść się”. Przemawiając na konferencji Herzliya, dorocznej konferencji bezpieczeństwa na północ od Tel Awiwu, Katz mówi, że jeśli Iran naprawdę nie zamknie swoich nuklearnych ambicji, „spotka się z amerykańską potęgą gospodarczą, a my znamy stan irańskiej gospodarki”.

 Emiraty Arabskie i Bahrajn wyraziły poparcie dla decyzji Trumpa.

ZEA twierdzi, że porozumienie nie gwarantowało, że Iran powstrzyma się od stosowania broni jądrowej w przyszłości. Bahrajn, który oskarżył Iran o zbrojenie i szkolenie protestujących szyickich Bahrajńczyków celem destabilizacji państwa rządzonego przez sunnitów, powiedział we wtorek, że decyzja Trumpa odzwierciedla zaangażowanie USA w konfrontację z Iranem „Ciągłe próby rozprzestrzeniania się terroryzmu w regionie.” Arabia Saudyjska – jeden z najbardziej zagorzałych wrogów regionalnych Iranu wyrazila poparcie dla decyzji Trumpa, mówiąc, że Iran wykorzystał ekonomiczne korzyści z podnoszonych sankcji, aby kontynuować swoje destabilizujące działania.

Chamenei szef Iranu dodał dziś rano: Trump obróci się w proch, a jego ciało stanie się pokarmem dla węży i ​​mrówek. A Islamska Republika wciąż będzie stała. „Powiedziałem wiele razy od pierwszego dnia: nie ufajcie Ameryce.

Jak Watykan nie lubi Trumpa pokazali Polscy ksieza, ktorzy nie brali udzialu podczas przemówienia Trumpa w Polsce. Niestety Watykan duzego zarobki w Chrzescianskiej Ameryce nie ma ( w Polsce juz maja ponad 100 000 hektarow ziemi ),oraz okazuje sie chrzescicanstwo biblijne czyli w USA  uczy nauki Jezusa i prawdy co po smierci prawidlowo na podstawie biblii ale bez sakramentów i czyscia co przynosi najwieksze dochody dla ksiezy Watykanu. Dlatego tez Trump nie jest ich sojusznikiem a wrecz zagrozeniem.

Trump zamyka granice dla emigracji a Watykan Polskimi ksiezami mowi ze gdy przyjmujesz emigranta do domu przyjmujesz Boga oraz ze wszystkie religie prowadza do jednego Boga i Papiez daje nagrode dla kobiety zbierajaca pieniadze na aborcje.

Swiety Jan juz piszac Nowy Testament napisal ze Kosciol ze stolica w Rzymie to „nierzadnica” ( wykorzystuje wiare w Jezusa do zarobku ) a kosciol do ktorego Bog nic nie ma znajduje sie w Filadelfii. Apokalipsa sw Jana rozdzial 17

Spalanie flagi USA w Parlamencie w Teheranie.

Konrad W

 

9 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat