Nowi imigranci objęci rejestracją i kontrolą w okresie przejściowym.

Nowi imigranci z UE objęci rejestracją i kontrolą w okresie przejściowym.

 

Theresę May czeka kłótnia w rządzie w sprawie Brexitu, ponieważ UE ostrzega, że ​​”nie ma mowy”, że Wielka Brytania będzie mieć umowę robioną na zamówienie.

Michel Barnier, główny negocjator UE Brexitu, powiedział, że Wielka Brytania musi „zmierzyć się z konsekwencjami” Brexitu i nie może „wybierać najlepszych kąsków” i nadal cieszyć się korzyściami płynącymi z jednolitego rynku po Brexicie.

W wywiadzie dla magazynu Prospect pan Barnier powiedział, że Wielka Brytania nie będzie w stanie „wymieszać” korzyści Norwegii, która jest pełnoprawnym członkiem jednolitego rynku, oraz Kanady, która ma umowę handlową i usługową z UE.

Jednak źródło rządowe podkreślało, że interwencja pana Barniera była negocjacyjnym „blefem”.

Sojusznicy Borysa Johnsona, ministra spraw zagranicznych i sekretarza ds. środowiska Michaela Gove, oświadczyli, że Barnier znacznie zwiększył ich argumenty za tym, by Wielka Brytania była wolna od unijnych przepisów i prawa po Brexit.

Eurosceptycy w rządzie, do których należą również David Davis, sekretarz Brexit i Liam Fox, sekretarz ds. handlu międzynarodowego, chcą, aby Wielka Brytania odstąpiła od UE, aby bez problemu móc zawierać umowy handlowe z innymi krajami.

Jednak kanclerz Philip Hammond, minister spraw wewnętrznych Amber Rudd i sekretarz ds. biznesu Greg Clark, chcą zagwarantować, że Zjednoczone Królestwo będzie blisko powiązane z UE, aby zmniejszyć wpływ na gospodarkę.

Zwracając się do Izby Gmin w poniedziałek, premier powie, że Wielka Brytania będzie mogła negocjować i podpisywać nowe umowy handlowe w okresie przejściowym, choć nie wejdą one w życie, dopóki okres ten się nie skończy. Ogłosi również plany rejestracji nowych migrantów podczas okresu przejściowego, którzy będą podlegać kontroli po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

“During this period we intend to register new arrivals from the EU as preparation for our future immigration system”

Wniosek.

Pani May obiecała że emigranci którzy obecnie mieszkają którzy są powyżej 5 lat czyli lata po których można dostać rezydenturę oraz imigranci w tym Polacy którzy są tutaj od okresu referendum i stycznia kiedy złożono dokument o opuszczeniu okresu przejściowego będą mogli pozostać na wyspach, będą musieli się zarejestrować.

Być może, osoby które będą przylatywały z Polski i z UE na wyspy po 2018 roku kiedy w Marcu Wielka Brytania opuści UE będą musiały także się rejestrować ale mogą podlegać innym wymaganiom aby pozostać w Wielkiej Brytanii na stałe.

Konrad W

18 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka