Nowe stawki dla self employ. Wynajmujesz pokój do £7500 nie musisz zgłaszać.

Nowe stawki dla self employ. Wynajmujesz pokój do £7500 nie musisz zgłaszać.

 

Co warto wiedzieć

Dziś w artykule z cyklu ‘Co Warto wiedzieć’ o byłych i nadchodzących zmianach dla osób pracujacych na własny rachunek. 

Pod koniec Października zostal ogloszony budżet, który zostanie zatwierdzony w Marcu a wejdzie w życie od Kwietnia 2019.  Jakie zmiany ustawowe i podatkowe niesie, które być może będą miały wpływ na Twoją decyzje jeżeli planujesz prace na własny rachunek lub już prowadzisz działalność i rozliczasz się z podatków.

Prócz progów podatkowych, które wzrosną od £11,850 do £12,500 przy czym zapłacisz £130 mniej podatku niż w roku poprzednim, a wyższy próg 40% zacznie się od dochodów przekraczających 50,000 niosący oszczędności w kwocie £730, wchodzą również inne zmiany. Stawka Klasy 2 National Insurancu to £156 od 6 Kwietnia 2019.

W Szkocji  progi podatkowe bedą ogłoszone po 12 Grudnia.

Do 5 Kwietnia 2019 jeżeli Twój zysk z działalności był niższy niż  £6,365 istniała opcja dobrowolnej dopłaty £153 ubezpieczenia społecznego aby ten rok podatkowy wliczał się do lat emerytalnych.

Od Kwietnia 2019 jeżeli zdeklarujesz zysk poniżej £6,365 ten rok nie będzie zaliczony do emerytury co nie jest zmianą

Aby mieć komplet lat do emerytury istnieje nadal możliwość dopłaty National Insurancu dobrowolnie. Drastyczną zmiana jest stawka dobrowolnej dopłaty, która będzie wynosić  £780 poprzednio £153. Rozwiazanie –  Zdeklaruj zysk w kwocie £6,400 lub więcej a zapłacisz tylko £156 National Insuracu i rok zostanie wliczony do emerytury. HMRC informuje ze tak niskie zyski są deklarowane rok w rok przez tysiące samozatrudnionych.  Niestety niedobór srodków w skarbówce na wypłate emerytur stoi za nagła zmiana w ustawie.

Pamiętać również warto, ze jeżeli Twój zysk z działalności nie przekroczy £1,000 nie ma potrzeby rejestracji działalności w HMRC, rozliczania czy deklarowania dodatkowych zysków. Kwota ta wzrosła z poprzdniej £300.  Z ulgi korzystać mogą również inwestorzy generujący dochód z wynajmu nieruchomości. Zwolnienie z deklaracji nie dotyczy dyrektowo spółek Ltd.

Warto również wiedzieć że jeżeli masz wolny pokój w domu możesz go śmiało wynająć generując dochód do £7,500 który jest również zwolniony z podatku. Legalnie zarobkuj bez potrzeby zglaszania do HMRC.

Greenlicht Accountancy specjalizuje sie w rozliczaniu Self Employerów od ponad 7 lat.

Dzięki naszej specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu oszczędzamy klientom na podatku czasie i stresie. U nas doradzamy jak również wyjchodzimy z inicjatywa jak optymalnie prowadzić biznes w Angli.

Zapraszamy do konsultacji i rozliczeń w naszym biurze.

www.greenlightaccountancy.co.uk

Anna Candan, dyplomowana ksiegowa Manchester Stockport

Tel. 0770 9889 612

 

8 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *