Nowe przepisy, które zmienią Wielką Brytanię w 2018 r.

Nowe przepisy, które zmienią Wielką Brytanię w 2018 r.

 

Rok 2017 był rokiem wielkich zmian w Wielkiej Brytanii, ale w ciągu następnych 12 miesięcy będzie ich więcej. Oto kilka nowych przepisów i praw wchodzących w życie lub zaczynających pojawiać się w 2018 roku…

Krajowy wzrost płac

Pracownicy mogą oczekiwać podwyżki płac w kwietniu, gdy rząd wdroży zalecone podwyżki Krajowej Płacy Minimalnej. Ministrowie podwyższą stawkę godzinową dla osób powyżej 25 lat z 7,50 do 7,83 funtów. Pracownicy w wieku od 21 do 24 lat zwiększą zarobki z 7.05 do 7,38 funtów, wynagrodzenia wzrosną z 5,60 do 5,90 funtów dla osób w wieku od 18 do 20 lat, od 4,05 do 4,20 funtów dla nastolatków w wieku od 16 do 17 lat i z £ 3,50 do 3,70 funtów dla praktykantów w wieku poniżej 19 lat lub w pierwszym roku praktyk.

Niższe rachunki za ogrzewanie dla najemców

Od 1 kwietnia 2018 r. wszystkie nieruchomości wynajmowane prywatnie muszą mieć minimalny wskaźnik efektywności energetycznej „E”. Oznacza to, że właściciele domów muszą wprowadzać ulepszenia do domów, na przykład ulepszać izolację lub systemy grzewcze, co powinno obniżyć ich koszt ogrzewania. Kara cywilna w wysokości do 4000 funtów zostanie nałożona na właścicieli, którzy wynajmują domy w mniej wydajnej kategorii „F” lub „G”.

Różnice w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn ujawniane

Od 5 kwietnia firmy zatrudniające co najmniej 250 pracowników muszą ujawniać dane na temat różnic w wynagrodzeniach mężczyzn i kobiet wśród swoich pracowników. Według oficjalnych danych, różnica między tym, co zarabiają pracownicy płci męskiej i żeńskiej, w oparciu o średnią godzinowych zarobków spadła do 9,1% w kwietniu, z 9,4% w roku wcześniejszym.

Bezpieczne drony

Nowe wymaganie testu bezpieczeństwa, który, według raportów, właściciele będą musieli zdać, będzie podobny do testu teoretycznego prawa jazdy. Powinny one wejść w życie wiosną 2018 roku. Zostanie również opublikowana ustawa dronowa, która pozwoli policji nakazać operatorom uziemić swoje urządzenia tam, gdzie to konieczne, a także wprowadzi szereg zmian, które będą wymagać od właścicieli dronów o określonej masie rejestrowania urządzeń. Może również obejmować zakaz lotów bezzałogowych w pobliżu lotnisk.

Nielegalni imigranci będą mieć zamrożone aktywa

Od stycznia banki zaczną sprawdzać, czy ich klienci są nielegalnymi imigrantami, w ramach ruchu określonego w ustawie imigracyjnej z 2016 roku. Każda osoba uznana za nielegalnego imigranta może mieć zamrożone konto. Ale plany spotkały się z krytyką, ponieważ istnieje obawa, że ​​imigranci, którzy mieszkają tu legalnie, mogą ucierpieć.

Okrucieństwo wobec zwierząt

Zgodnie z projektem legislacyjnym, który spodziewany jest w 2018 r., osoby, które znęcają się nad zwierzętami, pójdą do więzienia na pięć lat.

Ochrona danych

Oczekuje się, że Wielka Brytania przyjmie w marcu nowe unijne zasady ochrony danych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych nakłada surowsze kary w przypadku przedsiębiorstw, które nie przestrzegają zasad przechowywania i przetwarzania danych. Zmiany będą kontrolować aktywność i mają na celu lepszą ochronę danych przed cyberprzestępcami.

Katarzyna Cz

26 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK