Nowe przepisy i mandaty dla kierowców w UK

Nowe mandaty i przepisy dla kierowców w UK


W 2018 r. wchodzi w życie szereg nowych przepisów, zasad i przepisów.

Oto nowe zasady i prawa, które zostaną ogłoszone w 2018 roku:

Parking na chodniku

W Wielkiej Brytanii zaproponowano ogólnokrajowy zakaz parkowania nawierzchni, który może spowodować, że kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, dostaną grzywnę w wysokości 70 funtów.
Departament Transportu rozważa przegląd ustawy, aby drogi stały się bardziej dostępne dla pieszych z wózkami lub na wózkach inwalidzkich.
Zgodnie z nowymi przepisami parkowanie na chodniku może stać się nielegalne, chyba że samochód uzyskał wyraźną zgodę na terenie całego kraju.

Nowe przepisy techniczne

Od maja 2018 r. Test MOT ma być zmieniony, co spowoduje wprowadzenie nowych kategorii awarii i defektów.
Test będzie teraz kategoryzował defekty jako Minor, Major lub Dangerous.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy, którzy otrzymają poważną lub niebezpieczną awarię, automatycznie nie dostaną test MOT. Kierowcy mogą nadal przejść MOT, jeśli otrzymają drobną usterkę, ale zostaną odnotowani w karcie MOT.

Test staje się coraz ostrzejszy w przypadku samochodów z silnikiem Diesla.
Limity dla samochodów z silnikiem diesla zostaną obniżone, aby utrudnić przejście.
Wśród zmian będzie taki, że jeśli „układ wydechowy w pojeździe wyposażonym w filtr cząstek stałych emituje widoczny dym o dowolnym kolorze”, samochód zostanie wystawiony jako główna usterka.
Inne zmiany obejmują sprawdzenie, czy tarcze hamulcowe są wyraźnie ostrzeżone, zanieczyszczenie olejem tarcz i jak dobrze są one bezpiecznie przymocowane do piast kół.

Ukończone prawo jazdy

Premier Theresa May wezwała do wprowadzenia stopniowego prawa jazdy. Zaproponowano również okres próbny, który oznaczałby nałożenie pewnych ograniczeń na nowych kierowców przez okres do dwóch lat od ich egzaminu praktycznego.

Zgodnie z propozycjami kierowców nie można prowadzić w nocy i przewozić pasażerów w wieku poniżej 25 lat, chyba że są nadzorowani.

Podobne ograniczenia zostały wprowadzone w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii .
Inne posunięcia obejmują wprowadzenie limitu wielkości silnika i mocy wyjściowej dla młodych, aby pomóc w zapobieganiu wypadkom.

Inteligentna autostrada

Kierowcy może wkrótce zostać ukarany w Wielkiej Brytanii za poruszanie się po terenie autostrady oznaczonym czerwonym znakiem X. Czerwony znak X oznacza zamknięcie linii, na przykład w razie wypadku znajdującego się dalej na drodze. Przydrożne kamery automatycznie wykrywają kierowców łamiących zasady i nakładają stałe kary pieniężne w wysokości 100 £ i trzy punkty karne.

Konrad W

 

29 kwietnia 2018