Nowe przepisy bagażu Ryanair, kto pierwszy ten lepszy.

Nowe przepisy bagażu Ryanair, kto pierwszy ten lepszy.

 

Nowa polityka bagażowa firmy Ryanair oznacza, że ​​tak naprawdę musisz być jak najwcześniej w kolejce , kto się zajmie miejsce w kolejce z tyłu będzie płacił.

Tanie linie lotnicze mają bardzo ścisłą politykę, jeśli chodzi o bagaż podręczny i jakie rzeczy można przewozić na pokładzie samolotu, niestety polityka ta będzie się zaostrzać.

Jak podał Ryanair, samolot ich ma tylko wystarczająco dużo miejsca w swojej kabinie na ilości 90 bagażu.

Więc jeśli nie jesteś z przodu kolejki z twoim maleńkim woreczkiem lub torebką, może to oznaczać, że będziesz musiał go trzymać i poczekać na koniec  z wszystkimi innymi. Następnie twój bagaż zostanie zdjęty z samolotu i zapakowany do ładowni.

 

 

Rzecznik firmy Ryanair stwierdził:

„Ze względu na ograniczenia przestrzeni w kabinie można przewozić tylko 90 normalnych toreb bagażowych (55 x 40 x 20 cm), a pozostałe zwykłe torby kabinowe mogą być przewożone bezpłatnie w ładowni samolotu. Nadmierne ilości torb zostaną odrzucone i umieszczone w samolocie za opłatą 50 Funtów / 50 EUR”. 

A Ryanair spokesman said: „Due to overhead locker cabin space limitations, only 90 normal cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin and any remaining normal cabin bags can be carried free of charge in the aircraft hold.

„Both carry-on bags must fit in the sizer at the boarding gate and any oversized cabin bags will be refused, or where available, placed in the aircraft hold for a fee of £50/€50.”And the news has come as a shock to many Ryanair passengers, who are not happy about having to put what they thought was hand luggage in hold.

Od listopada przepisy dotyczące bagażu podręcznego linii lotniczych będą o wiele surowsze.

Obecnie Ryanair pozwala pasażerom na dwa bagaże na bagaż, jeden 55 x 40 x 20 cm i drugi mniejszą torbę, torebkę lub torbę na laptopa.

Od 1 listopada będzie to już niedostępne dla pasażerów oprócz tych którzy zdecydują się zapłacić za „pierwszeństwo na pokładzie”.

From November 1, this will be scrapped for everyone other than those people who choose to pay for ‚priority boarding’.

Rzecznik linii lotniczej powiedział:

„Zbyt wielu klientów korzysta z bezpłatnego przewozu toreb w  Ryanair.

Konrad W

 

25 września 2017

3 komentarzy
  1. Oversize – Nie nadmierne tylko nadwymiarowe… zasadnicz różnica a wprowadzacie ludzi w błąd. Nikt nie bedzie sciągał bagażu z samolotu. Pierwsza cześć sie zgadza. Jeżeli będziesz na końcu kolejki to bedą chować bagaż w łuku bez dodatkowej opłaty. Ale jeżeli bedzie nadwymiarowe to płacicie…

  2. I dobrze, jak tylko mi się pytali czy chcę bagaż oddać do luku to zawszę mówiłem że tak, nie ma to jak wygoda w samolocie, nie trzeba rząglować nad głowami swoją torbą a do i z samolotu się łatwiej wysiada

Komentowanie jest wyłączone.