Nowe głosowanie o umowę w lutym, Brexit przesunięty

Nowe głosowanie o umowę w lutym, Brexit przesunięty

 

Theresa May przygotowuje się do opóźnienia drugiego głosowania nad jej układem do końca lutego, na miesiąc przed planowanym opuszczeniem Wielkiej Brytanii przez UE, w sposób, który zdaniem ministrów oznacza, że ​​przedłużenie artykułu 50 jest już nieuniknione.

Julian Smith  sygnalizował w rządzie we wtorek, że głosowanie nie odbędzie się w przyszłym tygodniu, jak wcześniej oczekiwano, ponieważ premier nie będzie renegocjował jej umowy na czas.

Głosowanie jest obecnie planowane na tydzień rozpoczynający się 25 lutego, co powoduje, że gabinet jest podzielony w związku z obawami ze strony Remainerów, którzy obawiają się, że zwiększy to ryzyko braku porozumienia. Minister Smith ostrzega, że ​​John Bercow, marszałek, może próbować podważyć plany rządu i zmusić go do przeprowadzenia głosowania wcześniej.

Minister powiedział , że w przyszłym tygodniu będzie zbyt wcześnie, aby przeprowadzić głosowanie nad umową premiera z Unią Europejska

„Nie rozpoczęliśmy nawet negocjacji” – powiedział minister. „Z punktu widzenia UE jeszcze się nie zaczęły żadnego negocjacje, a Theresa May jeszcze nie wyjechała do Brukseli wiec jak rozmawiać o głosowaniu w Parlamencie o umowie „…

Rząd rozważał przeprowadzenie głosowania w następnym tygodniu po anulowaniu przerwy.

Wielka Brytania nie opuści UE w dniu 29 marca, ponieważ uważają, że artykuł 50 będzie musiał zostać przedłużony.

Izba Gmin ma głosować nad poprawkami złożonymi przez zwolenników w przyszłym tygodniu, w tym jednym, który zmusi premiera do złożenia wniosku o przedłużenie art. 50, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia.

Greg Clark, Business Secretary, zasugerował, że ostateczny termin zawarcia umowy  Brexit to koniec przyszłego tygodnia, ponieważ firmy eksportujące do Japonii i Dalekiego Wschodu drogą morską będą musiały podejmować decyzje.

 

Sekretarz ds. Biznesu powiedział, że firmy inżynieryjne eksportujące do Japonii ostrzegały go, że potrzebują sześciotygodniowego powiadomienia o jakichkolwiek nowych ustaleniach handlowych.

Wskazał, że zrezygnuje, jeśli Wielka Brytania będzie gotowa opuścić Unię Europejską bez umowy.

Konrad W

 

6 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *