No-deal Brexit da Brytanii Zysk aż 1,1 biliona dolarów w ciągu 15 lat

No-deal Brexit da Brytanii Zysk aż 1,1 biliona dolarów w ciągu 15 lat

 

No-deal Brexit zwiększy brytyjską gospodarkę o 1,1 biliona dolarów w ciągu 15 lat, powiedział Jacob Rees-Mogg, argumentując, że brak umpowy z UE jest lepsze od planu Theresa May’s.

Przywódca 60-osobowej Europejskiej Grupy Badawczej Konserwatywnych eurosceptyków powiedział, że nie ma się czego obawiać bez Brexitu, ponieważ brytyjski handel z krajami Światowej Organizacji Handlu wzrósł czterokrotnie szybciej niż handel z krajami, które mają umowę z UE.

Twierdził także, że handel na warunkach WTO doprowadziłby do obniżenia cen żywności nawet o 8 procent, zapewniając największe korzyści osobom najmniej zamożnym.

We wtorek pan Rees-Mogg przemawiał na wydarzeniu w Parlamencie zorganizowanym przez ekonomistów Wolnego Handlu, na którym przekonywał, że umowa o wolnym handlu w Kanadzie z UE byłaby najlepszą opcją dla Brexitu, ale że żadna umowa nie będzie „. bardzo dobry drugi najlepszy „.

Spotkanie zgromadziło Brexiteers, w tym Borisa Johnsona, Davida Davisa – którzy otrzymali oklaski za rezygnację z rządu nad planem May – Iain Duncan Smith, były przywódca torysów i Steve Baker.

 

Pan Johnson powiedział, że plan May jest „gorszy niż status quo”, podczas gdy pan Duncan Smith oskarżył rząd o „wprowadzanie w błąd” społeczeństwa, twierdząc, że nie ma praktycznych alternatyw dla propozycji May.

Brexiteers twierdzą, że do 80 deputowanych torysów jest gotowych zagłosować przeciwko układowi z UE, jeśli opiera się na planiem May, a w poniedziałek wieczorem 25 posłów umieściło swoje nazwiska w nowo uruchomionej kampanii StandUp4Brexit, pod hasłem „Checkers – Plan May is not Brexit” „.

Należą do nich Duncan Smith, były międzynarodowy sekretarz rozwoju Priti Patel i były minister Brexit Steve Baker.

Rees-Mogg powiedział w wywiadzie dla Telegraph:

„Pozostawienie UE warunkom Światowej Organizacji Handlu doprowadziłoby do całkiem niezwykłej korzyści gospodarczej dla Wielkiej Brytanii.

„Ekonomiści wolnego handlu obliczyli, że porozumienie WTO przyniesie 1,1 biliona funtów wzrostu gospodarczego w ciągu 15 lat, ponieważ nasz handel z krajami WTO wzrósł czterokrotnie szybciej niż nasz handel w warunkach jednolitego rynku.

„Handel na warunkach WTO zakończył się ogromnym sukcesem, a ceny spadły nawet o 8 procent w przypadku niektórych podstawowych produktów, takich jak żywność i obuwie, co oznacza, że ​​przyniosłoby to największe korzyści osobom najmniej zamożnym”.

Mr Rees-Mogg told the Telegraph: “Leaving the EU on World Trade Organisation terms would lead to a quite remarkable economic advantage for the UK.

“Economists for Free Trade have calculated that a WTO agreement would result in a £1.1 trillion boost to the economy over 15 years, because our trade with WTO countries has grown four times faster than our trade under single market terms.

“Trading on WTO terms has been hugely successful and prices would go down by as much as 8 per cent for some basic items such as food and footwear, meaning it would provide the biggest benefit to the least well-off.”

Konrad W

 

17 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *