Nikt nie słucha Tuska, Minister Fox Brytania rozpoczyna negocjacje handlowe

Nikt nie słucha Tuska, Minister Fox Brytania rozpoczyna negocjacje handlowe

 

 Wielka Brytania rozpoczyna rozmowy handlowe z innymi krajami, mówi Liam Fox

Liam Fox poinformował UE, że Wielka Brytania będzie kontynuować rozmowy handlowe z innymi państwami, choć już uruchomiono artykułu 50.

Jego śmiałe stwierdzenie jest sprzeczne z wymaganiami „mściwych szefów UE”, którzy mówili że Anglia nie może nic zrobić, dopóki nie opuści UE.

Fox  jest międzynarodowym sekretarz handlowym w Londynie i ostrzegł również Brukselę, że nie będzie tolerowany w Londynie żaden wysiłek, aby wykluczyć Zjednoczone Królestwo z działalności gospodarczej w UE, podczas gdy nadal jest członkiem Unii Europejskiej

Dr Fox odpowiadał na sugestie Tuska, że Wielka Brytania powinna zostać wycofana z negocjacji handlowych UE z innymi krajami, podczas gdy nadal jest członkiem.

Dodał także, że mściwi biurokraci z Brukseli chcą również powstrzymać Wielką Brytanię od udziału w Europejskim projekcie przestrzeni kosmicznej mimo, że Wielka Brytania wydała  wiele milionów funtów budując ten projekt.

Powiedział:

„Z pewnością mamy większą swobodę, teraz, gdy jesteśmy w trakcie wychodzenia. Oczywiście nie możemy podpisać żadnych porozumień, gdyż wciąż legalnie wchodzimy w skład Unii Europejskiej, ale na pewno możemy zacząć mówić o tym, czego chcemy, dlatego będziemy już prowadzić rozmowy handlowe z innymi krajami”

“Obviously we can’t sign any agreements while we are still members legally of the European Union but we can certainly begin to talk about what we want.”

Komisja Europejska chce również wyłączyć Zjednoczone Królestwo z  transakcji dotyczących projektu Galileo i anulować istniejące transakcje z Wielką Brytanią. Pomysł został odrzucony przez brytyjskiego minister nauki.  Powiedział: „Wielka Brytania odgrywa istotną rolę w projektowaniu, budowie i eksploatacji programów kosmicznych Galileo i Copernicus.

Ponadto Instytut Spraw Gospodarczych wezwał rząd do rewizji polityk połowowych

W raporcie o połowach po Brexit Instytut Spraw Gospodarczych wezwał Rząd do przeglądu polityki połowów. Zalecane jest udoskonalenia portów dla rybaków. Ilość połowów ma regulować wolny rynek a nie biurokraci.

Dr Richard Wellings, redaktor i dyrektor ds. Transportu w Instytucie Gospodarczym stwierdzili: „Spadek rybołówstwa i katastrofalna eksploatacja zasobów rybnych naszego kraju w dużej mierze sprowadzały się do niepowodzenia wspólnej polityki rybackiej nałożonej przez Brukselę. Brexit zapewnia jednakową okazję, aby Wielka Brytania odzyskała kontrolę nad swoją polityką rybołówstwa i patrzyła na mechanizmy rynkowe i wydajności w przemyśle”.

Podsumowanie:

Tusk mówił, że Brytania nie może zaczynać  rozmów handlowych z innymi krajami jeśli jest w Unii . Ale zaraz kim jest Tusk i Bruksela przecież to zbieranina niewybieralnych polityków. Bez kwalifikacji, wizji i doświadczenia , przecież ich Unia Europejska to zbierania także biednych krajów w których bieda rośni, kraje mają olbrzymie deficyty budżetowe. Ludzie nie mogą ich demokratycznie ani wybrać ani odwołać. Bieda w Europie piszczy w Hiszpanii, w Portugalii, w Grecji, w Bułgarii i oni będą decydować co ma robić mocarstwo Ekonomiczne i militarne jakim jest Wielka Brytania.

Zaczynamy nowe rozdanie, Wielka Brytania rozpoczyna rozmowy z innymi krajami świata o handlu a Tusk i Junker nie mają nic do gadania. Po 2019 będzie nowy świat, Global Brytania.

Wielka Brytania wyszła także z Unii Europejskiej nie przez emigrację , ale przez restrykcje Brukseli do połowów ryb. Chodziło o to aby pozbawiać zarobku Brytyjczyków zmniejszając im połowy ryb choć są wyspą otoczoną wodą. Więc czemu Bruksela nie zmniejszyła produkcji samochodów Niemcom a ono oni mogą w Europie zarabiać.

To nie Polacy byli winni Brexitu jak mówiła np. Kidawa Błońska z PO ale idiotyczna polityka Brukselskich Politykierów którzy kosztem innych krajów budowali potęgę firm Niemieckich.

 

 

14 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka