Nigel Farage, opuszcza partie UKIP gdyz skreca przeciwko ludziom islamu.

Nigel Farage – główny polityk który prowadził kampanie Brexit opuszcza partie UKIP gdyz skreca przeciwko ludziom islamu.

Z ciężkim sercem opuszczam Ukip. To nie jest partia Brexit, której nasz naród tak bardzo potrzebuje- Farage

Na corocznej konferencji Ukip, która odbyła się w tym roku w Birmingham, przemawiałem na uroczystej kolacji. Moje przesłanie było bardzo proste: jednym z powodów sukcesu partii Ukip było wykluczenie ekstremistów i skupienie się na organizowaniu i zwalczaniu wyborów. Ostrzegałem, że jakakolwiek zmiana w tej polityce zaszkodzi stronie nie do naprawienia.

Gdy wróciłem na swoje miejsce, spotkało mnie kilku gniewnych młodych mężczyzn, czerwono w twarz i łagodnie obrażających, którzy wydawali się mieć obsesję na punkcie islamu i Tommy’ego Robinsona.

W tamtym czasie zastanawiałem się, czy podałem ostatnią mowę Ukipa. Przez 25 lat mojego życia Ukip zdominował moje myśli i działania.  Byłem zdeterminowany w moim dążeniu do profesjonalizacji partii, dorozpowszechniania naszego przesłania i do zakwestionowania wyborów na wszystkich szczeblach. Rozmawiałem na około 1500 publicznych spotkaniach w ciągu ostatnich dwóch i pół dekady i pokonałem setki tysięcy mil.

Podczas gdy partia miała swoje wzloty i upadki, jej osiągnięcia były nadzwyczajne.

Nacisk był zawsze jasny: brać głosy od partii Pracy i Konserwatystow aby wymusić zmianę i walczyć o niepodległość naszego kraju. Czlonkowie UKIP często byli postrzegani jako indywidualistyczni i ekscentryczni grono, ale, co do zasady, wiem, że ci członkowie partii
zostali przyzwoici i szanowani ludzie. Tak samo są miliony, które głosowały na Ukip od 1993 roku. Jak już wielokrotnie mówiłem, pod kierownictwem Ukip, partia zabroniła członkom BNP i EDL dołączania do nich. Wiele oskarżeń o rasizm i ekstremizm rzucono na nas, ale uważam, że były nieprawdziwe. Jednak pod kierownictwem Gerarda Battena kierunek partii zasadniczo się zmienił. Analiza cotygodniowych lokalnych wyborów samorządowych w całym kraju pokazuje, że Ukip ma teraz bardzo mało kandydatów. Co gorsza, wielu z naszych najlepszych organizatorów i działaczy na miejscu zrezygnowało z zajmowanych stanowisk. Oznacza to, że nie mamy już profesjonalnego zespołu prowadzącego kampanię. Partia wyborcza szybko staje się partią aktywistów ulicznych, a nasi członkowie są zachęcani do udziału w marszach, a nie do walki o urny wyborcze.

 

Wielka ironia tej zmiany podejścia polega na tym, że dzieje się to w czasie maksymalnej możliwości wyborczej dla Ukip. Partie Konserwatywne i Partia Pracy, które otwarcie złamały zarówno swoje referendum, jak i ogólne obietnice wyborcze, Ukip powinien być wysoko w sondażach. Z ubolewaniem muszę jednak przyznać, że teraz nie wierzę, że zrobi to ponownie. Obsesja pana Battena wobec Stephena Yaxleya-Lennona (aby użyć prawdziwego nazwiska Tommy’ego Robinsona) i fiksacja w kwestii islamu sprawiają, że Ukip jest nie do poznania dla wielu z nas. Podczas gdy Robinson może apelować do niektórych członków społeczeństwa, którzy uważają, że są pozbawieni praw wyborczych, uważam, że całkowicie nie nadaje się do udziału w żadnej partii politycznej. Faktem jest, że jego świta obejmuje brutalnych przestępców i byłych członków BNP. Wielu członków Ukip – w tym Ukip’s NEC – nalegało, aby Robinson nie został doradcą Battena. Niestety, te prośby padły na głuchych.

Fotografia opublikowana w weekend przez The Sunday Telegraph pokazała spotkanie planistyczne na marsz i wiec zaplanowane na tę niedzielę, zaledwie dwa dni przed głosowaniem deputowanych nad umową Brexit Theresy May – najważniejszym głosowaniem parlamentarnym czasów współczesnych. Na zdjęciu Tommy’ego Robinsona można zobaczyć siedzącego obok Gerarda Battena. Obok Robinsona jest człowiek o imieniu Daniel Thomas, skazany zbrojny porywacz. W pokoju są też inne, dość niechlujnie wyglądające postacie.
To ludzie organizujący marsz “Brexit”, który jest teraz reklamowany na stronie internetowej Ukip.

Moje serce tonie, gdy zastanawiam się nad tym, że niektórzy mogą być postrzegani jako reprezentanci sprawy, dla której prowadziłem kampanię przez tak wiele mojego dorosłego życia. Była ostatnia okazja, aby powstrzymać Ukipa przed tą prawdopodobną trawestacją, która może również inspirować przemoc i zachowania bandytów, a wraz z nią dać przeciwnikom Brexit szansę na wyprowadzenie Breasterów wszędzie. 

Teraz jesteśmy zaledwie o kilka dni od najbardziej nierozsądnego wydarzenia politycznego, jakiego kiedykolwiek znałem w brytyjskiej polityce. Sam pomysł, by Tommy Robinson był w centrum debaty o Brexicie, jest zbyt okropny, by się nad tym zastanawiać.

I tak, z ciężkim sercem i po wszystkich latach spędzonych na przyjęciu, opuszczam dziś Ukip. W brytyjskiej polityce jest ogromna przestrzeń dla partii Brexit, ale nie zostanie ona wypełniona przez Ukipa.

Do historii przejda te oto slowa wygrane referendum Brexit.

 

5 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *