Nigel Farage albo silny Brexit albo odsuwamy Premier May od Rządu

POLITYKA

Nigel Farage albo silny Brexit albo odsuwamy Premier May od Rządu

Nigel Farage daje ultimatum Premier Theresa May i Philipa Hammonda że jeśli nie dotrzymają Brexitu i wyjścia Wielkiej Brytanii z  Unii Europejskiej odsunął ich od wiodących roli w Wielkiej Brytanii.

Ich rola to dostarczenie zadowalającego Brexitu dla kraju.

 Polityk ostrzegł że pomimo iż Brytyjczycy głosowali opuścić Unię Europejską , to jednak wyjście z Unii jeszcze sie nie skończyło dlatego wezwał swoich wyborców aby utrzymać presję na Rząd dotrzymania Brexitu.

Nigel Farage poprowadził kampanię w Wielkiej Brytanii dzieki częmu aż 17 ,4 miliona ludzi zagłosowało na wyjście z Unii Europejskiej . Pokonał wtedy Davida Camerona oraz jego sojusznika kanclerza Skarbu  George Osborne.

W następstwie wygrania Brexitu, David Cameron musiał podać się do dymisji , szefem rządu została Theresa May ale uwaga kancelerz skarbu został Philip Hammond który prowadził kampanie pozostania w Unii Europejskiej.

Nigel Farage powiedział że Rade Ministrów i szefa skarbu po złej stronie – oni chcieli zostać w Unii Europejskiej a ludzie chcą Brexitu – to zabawna stara polityka .

Farage dodał: „Mieliśmy rewolucję polityczną w dniu 23 czerwca, wysoka frekwencja i większość ludzi głosowało przeciwko temu, co chciał Bank Anglii, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz Eurokracji w Brukseli.Problem jednak jest taki że choć David Cameron i Osborne zostali usunięci z urzędu dalej są tam osoby z tej samej strony.

Szef UKIP powiedział gdy patrzę na Amerykę rewolucja jest zakończona. Trump wygrał i powołuje nowych polityków z poza układów Obamy.

Jeśli nie dostaniemy Brexitu pełną mocą w roku 2020 wrócimy do wyborów i dokończymy radykalne zmiany jakie prezentowaliśmy podczas kampanii Brexit.

Farage stwierdził że Premier May pracuje już 6 miesięcy a my musimy dalej czekać na decyzję Sądu Najwyższego oraz francuski arystokrata będzie nam dyktował harmonogram jak i kiedy mamy wyjść z Unii Europejskiej.

To jest nie do przyjęcia.

 Dodał że Wielka Brytania juz zmarnowała historyczne referendum w czerwcu kiedy to Brytyjczycy zagłosowali przeciwko Unii Europejskiej kończąc to zbyt długa droga za dlugo czekamy z wyjściem.

Konrad W

 

photo/dailystar

29 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka