Niesamowite. Pani May obiecuje 2 referendum jesli poprą jej umową.

Niesamowite. Pani May obiecuje 2 referendum jeśli poprą jej umową.

 

Dzisiaj doszło do szoku.

Premier  przemówieniu po południu stwierdziła, że ​​projekt ustawy ma duże zmiany, co powinno pozwolić na większe wsparcie ze strony posłów Partii Pracy niż dotychczas. Jedną z głównych zmian było głosowanie w drugim referendum.

„Uznaję prawdziwą i szczerą siłę odczuwania w całej Izbie w tej ważnej kwestii” – powiedziała. „W związku z tym rząd wprowadzi do ustawy o wypowiedzeniu projekt wstępnego wymogu głosowania nad tym, czy przeprowadzić drugie referendum.”

„Tak więc tym deputowanym, którzy chcą drugiego referendum w celu potwierdzenia transakcji – potrzebujesz umowy, dlatego poprzyj moją umowę – powiedziała.

Dziś przedstawiam poważną propozycję parlamentarzystom w parlamencie: nowa umowa Brexit. 

 

Oto główne zmiany:

Premier powiedziała, że projekt ustawy o wypowiedzeniu będzie zawierał głosowanie w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum.

Rząd zostanie objęty prawnym obowiązkiem starania się o zawarcie alternatywnych ustaleń z mechanizmem ochronnym Irlandii Północnej do grudnia 2020 roku. Po opuszczeniu UE nie nastąpi zmiana w obecnych środkach ochrony środowiska.

Rząd będzie miał prawny obowiązek dążyć do możliwie jak najściślejszego handlu towarami bez tarcia, z zastrzeżeniem bycia poza jednolitym rynkiem i zakończenia swobody przepływu

Izba Gmin musi zatwierdzić traktaty dotyczące przyszłych stosunków, zanim rząd je podpisze.

Pojawi się nowa ustawa o prawach pracowniczych, aby zagwarantować, że prawa pracowników w Wielkiej Brytanii będą tak dobre lub lepsze niż te przyznawane pracownikom z UE.

Reagując na jej przemówienie, lider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział: „Oczywiście, kiedy zostanie opublikowany, poważnie przyjrzymy się szczegółom projektu ustawy o wypowiedzeniu umowy. – Ale nie poprze się przepakowanej wersji tej samej starej umowy – i jasne jest, że ten słaby i rozpadający się rząd nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Tymczasem wpływowy polityk Partii Konserwatywnej Jacob Rees-Mogg powiedział, że nowy plan jest „gorszy niż wcześniej i pozostawiłby nas głęboko związanych z UE. Nadszedł czas, aby odejść na warunkach WTO. 

Sprawa Brexitu robi się coraz tajemnicza a umowa jaką chce przełosować Pani May musi zawierac drugie tajemne dno ponieważ robi wszystko, niszczy sondaże swojej partii, chce złamać demokracje wyniku referendum – po to aby zatwierdzić swoją umowe. Problem jest poważny gdyż Prokurator Generalny powiedział że umowa jest zła dla UK i laczy ją dalej z UE Sądem w Strasburgu.

Theresa May mówi, że nie popieranie jej umowy może doprowadzić do wyborów powszechnych 

 

21 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit