Niesamowite 4 osoby na 10 nie płaci podatków w UK

Niesamowite 4 osoby na 10 nie płaci podatków w UK

 

Wybory parlamentarne 2017: powody, dla których politycy zawsze sprzeczają się o podatki.

Podczas kampanii wyborczych, kłótnie między partiami politycznymi o to, kto powinien płacić podatki – i w jakiej wysokości – są pewne. Wiedzą, że żaden wyborca ​​nie chce płacić więcej, ale są również pod presją, aby finansować deklaracje w sprawie usług publicznych.

Oto dlaczego tak trudno znaleźć idealną równowagę.

Za każdy 1 funt zarobiony w Wielkiej Brytanii przez działalność gospodarczą – to jest praca, wydatki i oszczędności, które wszyscy robimy – rząd gromadzi około 37 pensów.

Podatek jest najważniejszą częścią tego – co odpowiada kwocie 34p za każdy 1 funt

Pozostałe dochody rządu pochodzą z różnych źródeł. Obejmują one odsetki – na przykład pożyczki studenckie; Dywidendy – na przykład z akcji Royal Bank of Scotland; Oraz zyski z aktywów – w tym leasing licencji mobilnych 4G.

Podatki wzrosły od 2010 r., A do 2020 r. Dochody osiągają najwyższy odsetek dochodu narodowego od lat osiemdziesiątych.

Zwykle jest tak, że rządy nie mają tyle pieniędzy, ile chcą wydać.

Ta luka między wydatkami a dochodami nazywa się deficytem, ​​a kwota pożyczona każdego roku zwiększa dług narodowy. Deficyt znacznie wzrósł po kryzysie finansowym w 2008 r., Próbując go ograniczyć, prowadząc do znacznych cięć na świadczenia i usługi publiczne.

Ale starzejąca się ludność i rosnące koszty opieki zdrowotnej oznaczają, że rząd potrzebuje więcej pieniędzy, aby utrzymać usługi publiczne na obecnym poziomie.

Niektóre podatki podnoszone są znacznie bardziej niż inne.

Największy odsetek przychodów ogółem – około 40% – pochodzi z podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie społeczne, z których oba opierają się na Twoich zarobkach. Łącznie wynosi on ok. 300 mld funtów

Kolejne 30% – około 200 miliardów funtów – pochodzi z podatków od rzeczy, które kupujemy.

Obejmuje to podatek VAT, który stanowi 20% kosztu większości zakupów

Niektóre towary mają dodatkowe podatki, na przykład paliwo, papierosy i alkohol.

Composition of tax receipts

 

Gospodarstwa domowe z największymi dochodami płacą największe podatki

Jednym z kluczowych pytań w każdej debacie o podatku jest zazwyczaj kto płaci, a kto płaci najbardziej. Opierając się na dochodach, ponad połowa gospodarstw domowych wpłaca 78% łącznych wpływów z tytułu podatku dochodowego, ubezpieczeń krajowych, podatku VAT, podatku akcyzowego i podatku komunalnego.

Istnieją dwa powody, dla których przychody z podatków są tak skoncentrowane na szczycie: nierówność i sposób tworzenia podatków – im wyższe zarobki tym wyższe podatki.

Podatki zmieniają się wraz z upływem czasu. Politycy mogą zdecydować, co opodatkować i jak wysokie ustalać stawki. W ostatnich latach zmiany w polityce spowodowały, że krajowe ubezpieczenia, VAT i podatki od kapitału stały się ważniejszymi źródłami dochodów. Podatki wpływają na wybory, które ludzie podejmują, od tego jak dużo pracować, do tego ile wysiłku włożyć w wykonywaną pracę, ile oszczędzać i wydawać, a co kupić.

Komentarz:

Najlepszą jednak informacją jest to, że 4 osoby na 10 w Wielkiej Brytanii nie płaci podatków w ogóle gdyż zarabia kwotę wolną od podatku. Ilu w tym emigrantów z Europy zarabia najniższą czyli kwotę wolną od podatku i pobiera benefity ?

Co ciekawe z braku pieniędzy Rząd w Londynie po pierwsze zmienił stawki flat rate dla kierowców aby mniej zarobili ( dużo kierowców Polaków zarabiało na tym vacie ) oraz nałożył nowe pozwolenie na sprzedaż alkoholu z Polski na wyspy przez co już wiele hurtowni alkoholi i piwa handlującymi Polskimi alkoholami już zostało zamkniętych. 

Four out of 10 adults pay no income tax because they are not working, or their income is too low. There is also a large system of benefits that increase the incomes of poorer households.

Katarzyna Cz.

16 maja 2017