Niemiecki ambasador drwi z Brexitu

Niemiecki ambasador drwi z Brexitu

 

Niemiecki ambasador drwi z obsesji Brytyjczyków na punkcie wygranej II wojny światowej i odnosi sie do Brexit.

Ambasador Niemiec w Wielkiej Brytanii kpił z Brexitersów, którzy utknęli w przeszłości, trzymając się kurczowo czasów, gdy Wielka Brytania stanęła samotnie przeciwko Niemcom w czasie II wojny światowej, i twierdził, że Brytyjczycy mają „złudzenia” na temat uzyskania dobrej umowy podczas negocjacji w UE.

Dr Peter Ammon przed opuszczeniem swojego stanowiska skorzystał z okazji i skrytykował decyzję o Brexicie, nazywając ją „tragedią”.

Twierdził, że UK utraci swoje wpływy na arenie międzynarodowej po opuszczeniu bloku, a rząd nie będzie w stanie zabezpieczyć zawartej z UE umowy handlowej.

Obracając w żart fakt, że Niemcy zdominowały UE, powiedział, że decyzja o opuszczeniu bloku u niektórych Brexitersów była oparta na narodowym obrazie brytyjskiej walki wojennej z jego narodem.

Powiedział: „Historia jest zawsze pełna niejednoznaczności, wzlotów i upadków.

„Jeśli jednak skoncentrujecie się tylko na tym, jak Wielka Brytania stała samotnie podczas wojny, jak pokonała Niemców, to jest to fajna historia, ale nie rozwiązuje żadnego problemu dnia dzisiejszego.”

Ostrzegł też, że ambitne nadzieje tego kraju na umowę handlową  nie ograniczoną ze strony UE, są skazane na niepowodzenie i doprowadzą do tego, że ludzie zaczną obwiniać Brukselę, zamiast własnych decyzji o opuszczeniu potężnego bloku handlowego.

Stwierdził, że obawy ludzi dotyczące imigracji z UE nie mają już podstaw i lepiej byłoby martwić się tym, kto zajmie się nimi w szpitalu.

Jego komentarze pojawiły się po tym, gdy pani May spotkała się z krytyką ze strony zagorzałych Brexitersów w swojej własnej partii, którzy są niezadowoleni przebiegiem negocjacji.

Konrad W

30 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka