Niemcy zwiększają produkcję i sprzedaż uzbrojenia. Wegry na czele.

Niemcy zwiększają produkcję i sprzedaż uzbrojenia. Wegry na czele.

 

Zezwolenia na niemiecki eksport broni wzrosły w pierwszej połowie 2019 r., przeciwstawiając się spadkom i ograniczeniom w ciągu ostatnich trzech lat, jak pokazują dane rządowe.

Węgry są głównym miejscem docelowym dla eksportu nowych rodzajów broni.

Dane Ministerstwa Gospodarki Niemiec uzyskane przez rzecznika polityki zagranicznej Zielonych opozycyjnych Omida Nouripoura wyszczególniły 5,3 mld euro (6 mln USD) rządowych zezwoleń na sprzedaż broni między styczniem a czerwcem.

Łączna kwota za pierwszą połowę 2019 roku przekracza 4,8 mld EUR w wydatkach na eksport broni na cały 2018 r.

Węgry znalazły się na szczycie listy odbiorców z 2019 roku z uzbrojeniem w wysokości 1,76 mld euro, a następnie Egipt otrzymał 800 mln euro, a Korea Południowa 278 mln euro.

Szóste miejsce na liście to Zjednoczone Emiraty Arabskie o wartości 206 milionów euro.

Węgry, których nacjonalistyczny premier Viktor Orban był w sprzeczności z partnerami UE i NATO w różnych sprawach, obiecali w maju podwoić wydatki rządu na węgierskie wojsko i kupuje uzbrojenie w Niemczech.

Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie są członkami sojuszu państw arabskich kierowanego przez Arabię ​​Saudyjską, który od 2015 r. Walczy z wspieranymi przez Iran rebeliantami Houthi w Jemenie.

 

Krytykując dane podane do publicznej wiadomości w środę,  Nouripour powiedział, że uzyskane przez niego „rekordowe” dane okazały się absurdalnymi restrykcyjnymi zasadami eksportowymi popartymi przez koalicję kanclerz Angeli Merkel. „Zwłaszcza dostawy do Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które są częścią sojuszu wojennego w Jemenie, naruszają umowy koalicyjne i wytyczne dotyczące eksportu broni” – zapewnia Nouripour.

Trump zwraca się do państw należących do Nato o spelnianie minimum wpłat , natomiast Wegry kupują broń z niemiec.

To bardzo ciekawe gdyż Polska z Rzadem PISem łaczyła wielką nadzieje na Węgry niestety Węgry robia wielki biznes z Niemcami, wynika z tego że juz nie ma w Europie zadnych reguł i umów każdy cięgnie dla siebie jak najwięcej.

Poniżej niemiecki czołg Leopard należący do armii tureckiej 

Konrad W

Niemcy budują pierwsze lotniskowce bojowe .

11 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium