Niemcy, jazda motocyklem bez egzaminów i testów.

Niemcy, jazda motocyklem bez egzaminów i testów.

 

      
Niemcy planują zezwolić kierowcom na jazdę motocyklem bez konieczności testów.

Rząd chce złagodzić przepisy licencyjne, aby kierowcy samochodów mogli jeździć na motocyklach, które osiągają prędkości powyżej 100 km / h bez konieczności przeprowadzania testu, niemieckie media podały w czwartek.

Oznacza to, że każdy, kto posiada licencję prawa jazdy, będzie w stanie jeździć na tak zwanych lekkich motocyklach bez konieczności przeprowadzania dodatkowych egzaminów.

Zgodnie z projektem poprawki do przepisów prawa jazdy, które Spiegel postrzega, jedynym wymogiem dla kierowców będzie sześć godzin ćwiczeń i ukończenie teoretycznej jednostki szkolenia.

Ale eksperci od wypadków są przerażeni propozycją. Nie ma „wystarczających powodów, aby złagodzić dostęp do drugiej najbardziej niebezpiecznej klasy pojazdów na niemieckich drogach” – oświadczyła niemiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dane pokazują, że ponad jedna piąta osób zabitych na niemieckich drogach to motocykliści, pomimo znacznie mniejszej ich liczby w porównaniu z innymi kierowcami, The Local donosi na początku tego roku.

Z 3.265 osób, które zginęły w ciągu całego roku na drogach, a 699 było motocyklistami, według Federalnego Urzędu Statystycznego.

Te lekkie motocykle mają maksymalną moc silnika 15 KM, ale mogą jechać z prędkością ponad 100 km / h. Wcześniej wymagane było oddzielne prawo jazdy A1.

Badanie i intensywne szkolenie na motocyklu nie będą już potrzebne.

Zamiast tego, zgodnie ze zmianami, wystarczy, że kierowca ukończy 90-minutową jednostkę teoretyczną i sześć praktycznych lekcji jazdy. To ostatnie może mieć miejsce poza ruchem drogowym, na przykład na terenie szkolenia ruchu drogowego.

Kierowcy muszą mieć co najmniej 25 lat i posiadać prawo jazdy przez co najmniej pięć lat.

Jednak oprócz producentów motocykli dostawcy zmian również skorzystaliby ze zmian. Na przykład, mogą pożyczać skutery klientom, którzy są szybsi niż dotychczas 45 km / h.

Konrad W

 

20 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat