Niemcy budują pierwsze lotniskowce bojowe .

Niemcy budują pierwsze lotniskowce bojowe z Francją.

 

Angela Merkel wyraziła poparcie dla niektórych głównych aspektów unijnej wizji lidera CDU Annegret Kramp-Karrenbauer.

Propozycje obejmują wspólny europejski lotniskowiec i stałą siedzibę UE w Radzie Bezpieczeństwa. Niemiecka kanclerz Angela Merkel w poniedziałek zatwierdziła kilka kluczowych europejskich pomysłów na reformę przedstawionych przez jej następcę przywódcy Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Annegret Kramp-Karrenbauer, w tym wspólny lotniskowiec UE.

Kramp-Karrenbauer, która zastąpiła Merkel jako przywódca CDU w grudniu, przedstawiła swoją wizję w weekendowej odpowiedzi na propozycje francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona dotyczące reformy Unii Europejskiej.

Wspólny europejski lotniskowiec

Niemcy i Francja już pracują razem nad przyszłymi europejskimi samolotami bojowymi i powiedział, że „następnym krokiem może być rozpoczęcie symbolicznego projektu budowy wspólnego europejskiego lotniskowca”, aby podkreślić UE globalną role bezpieczeństwa.

„Dobrze, że będziemy mieć taki sprzęt po stronie europejskiej i cieszę się, że mogę nad nim pracować”, powiedziała Merkel. 

Merkel poparła także myśli Krampa-Karrenbauera na temat jednego europejskiego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, mówiąc, że jest to „bardzo dobra koncepcja na przyszłość”.

Niemcy od lat prowadzą kampanię na rzecz stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ obok państw, które zwyciężyły w II wojnie światowej, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji.

Merkel nie zgodziła się również z pomysłem Macrona na ogólnoeuropejską koordynację minimalnych wynagrodzeń, argumentując, że „europeizacja usług socjalnych i płaca minimalna będą niewłaściwe” a to oznacza że Polacy dalej będa zarabiac niskie pensje gdyz Bruksela nie zmusi Polski Rząd czy to PIS czy PO do ustalenia minimum na miesiac podobnie jak w Niemczech w Holandii czy we Francji.

Wniosek z budowy floty lotniskówców – przemysl stalowy w Niemczech i we Francji  znów zarobi a kasę wyłoży Bruksela czyli podatki biednych ludzi w UE. Ale po co Niemcom lotniskowce jesli mamy NATO ?

Agnieszka W

 

13 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *