NIE zrobi mocnego Brexitu, Theresa May straci stanowisko.

 

NIE zrobi mocnego Brexitu, Theresa May straci stanowisko.

 

Deputowany Andrew Bridgen rozpoczął ostry atak na Theresę May, twierdząc, że premier może zaryzykować przywództwo już po 13 września, chyba że wycofa swoją propozycję Checkers Brexit.

W rozmowie z Sky News, czołowy Brexiteer ostrzegł Theresę May, że dni jej przywódctwa mogą być policzone.

Tory MP stwierdził, że propozycja Checkers premiera zagroziłaby zaufaniu Brytyjczyków do demokracji i Partii Konserwatywnej w przyszłych wyborach powszechnych.

Przyrzekł, że nie będzie „stać obok”, by obserwować, jak oceny partii Tory się rozpadają, ponieważ pani May nie zapewnia Brytyjczykom Brexitu.

Rozmawiałem z oddolnymi zwolennikami, członkami Partii Konserwatywnej w całym kraju, i jest głęboka, głęboka troska o propozycję Checkers, która będzie postrzegana jako zdrada tego, co obiecaliśmy elektoratowi.

„A rząd ten, cokolwiek powiesz, będzie sądzony po tym, jak dostarczymy Brexit i będzie wiązał przyszłe pokolenia naszej populacji i jest ważniejszy niż polityka partyjna.

„Jeśli nie dostarczymy Brexitu, który obiecaliśmy, zaufanie do naszej demokracji zmniejszy się i zaufanie do rządu i Partii Konserwatywnej zmniejszy się.

 

20 Konserwatywni krytycy, w tym byli ministrowie Priti Patel i Iain Duncan Smith, dołączyli do grupy Stand Up 4 Brexit – grupy, która prowadzi kampanię na rzecz rezygnacji z dotychczasowych negocjacji UE.

Wstańcie 4 zwolennicy Brexitu zobowiązują się do walki z planami utrzymania unijnych przepisów dotyczących dóbr brytyjskich, planu „zrywów” Irlandii Północnej i swobodnego przepływu.

W najnowszym posunięciu Theresa May znalazła się pod ogromną presją ze wszystkich stron, a główny negocjator Unii Europejskiej odrzucił jej plany jako „nielegalne, szalone i niepraktyczne”.

Wykluczył wszelkie specjalne stosunki gospodarcze z Wielką Brytanią .

Dawny współpracownik Michela Barniera, David Davis, który zrezygnował a był sekretarzem Brexitu w sprawie Checkers Deal, określił to jako „faktycznie gorsze niż bycie w UE”.

I think if she sticks with the Chequers proposal she’s going to struggle

Andrew Bridgen

Konrad W

 

 

3 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *