Nie zbudujecie Armii Europejskiej, Angielskie przesłanie do Brukseli

Wielka Brytania

Słowacja

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon powtórzył rano swoje zobowiązanie do blokowania tworzenia Armii Unii Europejskiej .

Jest to odpowiedz Wielkiej Brytanii do planów jakie ujawniła Bruksela a dokładnie Niemcy i Francja.

Ministrowie obrony UE spotykają się w Bratysławie, na Słowacji, gdzie będą omawiać wspólne francusko-niemieckie propozycje dotyczące ogólnoeuropejskiego systemu obrony.

Fallon potwierdził, że rząd Wielkiej Brytanii będzie blokować każde plany, które zagrażają wyższości NATO.

 

W rozmowie z dziennikarzami po przybyciu na posiedzenie, minister powiedział: „Będziemy nadal przeciwni idei armii UE.

————————————

Speaking to reporters as he arrived at the meeting, the Cabinet minister said: “We are going to continue to oppose any idea of an EU army or EU army headquarters.

—————————————

 

 Propozycje UE większej współpracy wojskowej obejmują zwiększenie wydatków na misjach wojskowych, wspólnie opracowują aktywów, takich jak helikoptery i drony, i budowanie silniejszej obrony przed hakerami sponsorowany przez państwo w cyberprzestrzeni.

Podsumowanie:

To silny sygnał dla słabych krajów jak Polska, Litwa, Węgry, które wiedzą z historii co oznacza Armia Niemiecka.

Plany budowy Armii Europejskiej to nic innego jak wyrzucenie Amerykanów i Brytyjczyków z Europy czyli osłabienie NATO. Budowanie takiej Armii to także wydatki składek Unijnych z których skorzystają Francuzi i Niemcy – mają nadprodukcję broni jednak nie mogą konkurować ze Stanami Zjednoczonymi w sprzedaży na kraje swiata więc zarobią wyposażając Armię Unijną.

W komentarzach na wyspach czyta się że Brexit był ” Enigmą 2016 ” gdyż głosowanie było 23 czerwca w dniu kiedy urodził sie Alan Turing, który ( przy pomocy także Polaków ) złamał kod Enigmy i doprowadził do upadku III Rzeszy. Ostatnie wypowiedzi polityków Brukselskich o budowaniu superpaństwa w Europie potwierdziło zwolenników o słuszności głosowania na Brexit. Polska dalej będzie miała sojusznika Brytanię w Europie aby przeciwstawiać dominacji Niemiec, dopóki nie wrócą do Rządów w Warszawie partie lewicowe, które otworzą ponownie wszystkie drzwi dla Brukseli.

Przez chęć odbudowy imperium Niemiec i Wielkiej Francji za pomocą Unii Europejskiej, Polska może dużo zyskać gdyż, może wymusić na Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii głównymi graczami w NATO większą ilość wojsk Natowskich stacjonujących w Polsce zamykając na lata chęć podbicia i zdominowania Polski przez Rosję jak i w białych rękawiczkach przez Niemicy. Nawet ” przytulenie przez Bruksele ” Donalda Tuska aby mieć „bata ” na Polaków i Polskę tego już nie zmieni.

Brexit jest jak Enigma…bo doprowadził do tego że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nie pozwolą i będą wspierać siły narodowościowe w krajach aby blokować wszystkie plany Berlina i Francji na odbudowę imperium w Europie kosztem słabszych krajów,  co może podważyć mocarstwowość Londynu i Waszyngtonu.

Konrad W

27 września 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka