Nie zapłacisz odsetek za karty kredytowe i pożyczki od 1 listopada

Nie zapłacisz odsetek za karty kredytowe i pożyczki od 1 listopada

 

Regulatorzy potwierdzili, że każdy, kto ma płatności kartą kredytową, debet w rachunku bieżącym lub pożyczki, nie będzie musiał martwić się, że jego długi wzrosną w wyniku covid-19.

Nowe zasady wejdą w życie 1 listopada i zastąpią dotychczasową pomoc, która zmusza banki do oferowania urlopów płatniczych osobom borykającym się z problemami finansowymi.

Według  Financial Conduct Authority (FCA) powiedział, że banki i inni pożyczkodawcy będą zamiast tego zobowiązani do oferowania klientom dostosowanego wsparcia, aby powstrzymać wzrost zadłużenia – w tym zniesienie płatności odsetek, przedłużenie warunków pożyczki i zniesienie innych opłat.

„Jednak dla tych, którzy nadal borykają się z trudnościami w płatnościach lub znajdują się niedawno w trudnej sytuacji w wyniku koronawirusa, oczekujemy, że firmy zaoferują dostosowany pakiet wsparcia, uwzględniający bieżącą sytuację i lokalne lub krajowe reakcje na kryzys”.

Wytyczne obejmują użytkowników kart kredytowych, kart sklepowych i kredytów katalogowych, kredytów osobistych, kredytów samochodowych, z opcją kupna z późniejszym oprocentowaniem, czynszu na własność, pożyczki lombardowej oraz kosztownych krótkoterminowych produktów kredytowych i kredytów w rachunku bieżącym.

FCA stwierdziła, że ​​od 1 listopada firmy muszą:

– Rozpoznaj niepewność i wyzwania, przed którymi stanie wielu klientów w nadchodzących miesiącach w związku z rozwojem kryzysu i zapewnij wsparcie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

– Współpracuj z klientami zbliżającymi się do końca odroczenia płatności, aby zapewnić im wsparcie, zanim przegapią płatności, nie można pobierać opłat gdy przegapisz płatność

– Bądź elastyczny i korzystaj z pełnej gamy krótszych i długoterminowych opcji, aby wesprzeć swoich klientów i zminimalizować stres i niepokój doświadczany przez klientów w trudnej sytuacji finansowej

– Daj klientom czas i możliwość spłaty i nie zmuszaj ich do spłaty długu w nieracjonalnie krótkim czasie

– Wdrożenie trwałych uzgodnień dotyczących spłaty, które są przystępne i uwzględniają szerszą sytuację finansową klientów, w tym ich inne długi i podstawowe wydatki na życie

Jesli masz kredyt i nie masz pieniedzy powiedz firmie że nie masz kasy i wpłacisz mi 20 funtów 

Zapobiegaj eskalacji sald klientów po wprowadzeniu przez nich uzgodnień dotyczących spłaty poprzez zawieszenie, zmniejszenie, zrzeczenie się lub anulowanie wszelkich odsetek, opłat lub opłat niezbędnych.

Obecnie żadna pomoc, którą zaoferował Ci pożyczkodawca, aby przejść przez kryzys Covid-19, nie pojawiła się w Twoim raporcie kredytowym.

Jednak od listopada każde nowe oferowane wsparcie pojawi się w Twoim pliku kredytowym.

Obecne zasady FCA – dające ludziom możliwość skorzystania z wakacji płatniczych – pozostają w mocy więc jeśli chcesz zaoszczedzić pieniadze wez sobie WAKACJE i nie będziesz płącił a odsetki nie będą rosły,

Konrad W

3 października 2020