Nie wracaj do Polski trzeba płacić olbrzymie pożyczki Morawieckiego

Nie wracaj do Polski trzeba płacić olbrzymie pożyczki Morawieckiego

 

Jak podaje Super Expres PIS wziął pożyczkę na benefit 500+ dla Polskie rodziny.

Newsweek” informuje o przypływie szczerości  Mateusza Morawieckiego podczas jego spotkania z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Przyznał on tam, że na program „500+” rząd zaciągnął kredyt w wysokości 20 miliardów złotych! Choć tematem spotkania miała być ekonomia, to dość szybko rozmowa zeszła na temat programu „500+”. Ku zaskoczeniu zgromadzonej publiczności wicepremier oświadczył szczerze: – Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów. Nie sprawiał on wrażenia wielkiego orędownika tego programu. Jak podkreślał: – W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności.

Co więcej,. pojawiają się wątpliwości co do środków na ten program w latach następnych. Jak poinformowała we wtorek Dorota Gardias, przewodniczącą Forum Związków Zawodowych, które uczestniczyła w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego:

Wniosek.

Wiadomo jak w Polsce robią reformę to będzie z tego lipa. Ktoś powiedział im w Polsce że na wyspach dają benefity na dzieci ale ten ktoś chyba nie rozumiał systemu jak to działa.

W UK gdy ktoś nie pracuje dostaje mniejszą dotację  na dziecko a gdy ktoś idzie do pracy minimum na 24 godziny na tydzień dostaje 3 razy większą. Dzięki temu ludzie pracują czyli tworzą jakieś dobro dla firmy, zarabiają pieniądze i dostają dużą dotację więc porfele mają pieniądze. Ludzie wydają pieniądze wiec ekonomia się kręci.

A jak zrobiono reformę w biedniejszym kraju niż Anglia:

W Polsce dają zasiłki 500 plus a dzieci w zależności czy pracujesz czy też nie wiec ktoś kto dostaje 1000 złotych lub 1500 nie idzie do pracy bo i po co jeśli tyle zarabia . Dotacje płacą nawet jak masz 4 lub 5 lub 6 dzieci. W Anglii tylko do 2 dzieci.

Co sie dzieje w Polsce. No ceny idą do góry. Węgiel już nawet kosztuje 900 złotych, jedzenie drożeje, Morawiecki ani przez 2 lata nie obniżył ZUSU ani podatków. Ludzie już mówią dali 500 złotych ale wzięli 1000 złotych.

W Polsce bieda dopiero dosięgnie Polaków portfele nawet się tego nie spodziewają.Jeśli do Polski po benefity przyjedzie choć 1 milion emigrantów z Unii Europejskiej jak do Anglii przyjechało ponad 3 miliony Polacy będą mieć pieniądze w portfelach jeden tydzień przez wysokie ceny. Rząd zarabia na VAT wiec czym większe ceny więcej zabiera.

Jeśli teraz za rok Polska będzie płatnikiem netto do Brukseli plus Wielka Brytania za 2 lata przestanie płacić do Brukseli więc Polska będzie więcej płacić do Brukseli plus przed wyborami PIS znów podniesie wypłaty dla urzędników, Policji i Wojsku wiec za 2 lata ten kraj będzie słynny tylko z wysokich cen .Co ciekawe PIS nie ustanowił minimalnej pensji 5 euro na godzinę choć w Europie Zachodniej juz 8 euro, wtedy ludzie więcej by zarabiali i nie trzeba byłoby brać pożyczek. Najgorzej mają emeryci bo muszą płacić wysokie ceny na emerytury mają grobowe po 1500 złotych a nie mogą już rodzic dzieci.

Anglicy w jednej gazecie podają że Polska w Banku Europejskim wzięła kredyt 664 miliony funtów czyli 3 miliardy złotych na uniwersytety – kolejny kredyt. To ciekawy kredyt ludzie mówią iż to na termy ojca Rydzyka no chyba że będą w Polsce budować nowe uczelnie.

Nie wracaj do Polski trzeba płacić olbrzymie pożyczki Morawieckiego z PIS, najgorszym jednak miejscu są Polki które rodzą dzieci w Polsce jak najwięcej i jak najszybciej aby dostawać dotację bo kiedy dotacje się skończą dzieci trzeba będzie utrzymywać niestety bez dotacji.

W Anglii która jest o wiele bogatsza niż Polska jeszcze jest w Unii Europejskiej a  system dotacji się sypie i obniżają dotację na dzieci, ponadto więcej dostajesz jak pracujesz !!!! to co będzie w Polsce będzie –  szkoda gadać…W Polsce dlatego powołano i nową Policję skarbową i kontrole Skarbówki dociskają Polskich przedsiębiorców bo szukają pieniedzy wszędzie a to dopiero początek….

Oto słowa Polskiej Emerytki która uciekła z Polski do Wielkiej Brytanii do córki

. Mam Emerytury 1500 złotych no bo Morawiecki bierze mi podatek choć całe życie pracowałam i płaciłam podatki. PIS usnął możliwość palenia mułem i ceny węgla oszalały 900 złoty na tonę. Kupiłam tonę zostało mi 600 złotych na miesiąc. Zapłaciłam opłaty zostało mi 500 złotych podzieliłam na 31 dni dziennie miałam na jedzenie 16 złotych . Czy Panie Morawiecki czy pan wyżyje ??? a władza wzięła sobie milionowe nagrody !!!!Tak wygląda Polska.

Konrad W

19 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska