Nie pracuje 390 000 imigrantów na wyspach.

Imigranci z UE bez pracy zaludniają miasto wielkości Bristolu.

 

Jeden na siedem z 2.733.000 imigrantów z UE w wieku 16-64 lat – łącznie 390 000 osób – jest bezrobotnych.

Badanie przeprowadzone przez Urząd Statystyk Krajowych nie pozwala określić, ile dokładnie imigrantów ubiega się o świadczenia, ale osoby bezrobotne będą kwalifikować się do zasiłku dla osób poszukujących pracy, a także mogą domagać się zasiłku mieszkaniowego i zasiłku na dziecko. Osoby „nieaktywne” obejmują osoby, które domagają się zasiłków dla osób niepełnosprawnych.

Zwolennicy Brexitu powiedzieli, że dane wskazują na potrzebę zamrożenia imigracji pracowników niewykwalifikowanych po opuszczeniu UE.

„Jesteśmy w pełni świadomi korzyści, jakie przynoszą obywatele UE do Wielkiej Brytanii – i chcemy utrzymać napływ wykwalifikowanych pracowników – ale obywatele UK będą zaniepokojeni faktem, że jest tak wiele Obywateli UE bez pracy, potencjalnie domagających się świadczeń i konkurowania z nimi o  miejsca pracy.

„Rząd musi wykorzystać szanse od Brexitu i zapewnić, że na 5 lat zamrozimy niewykwalifikowaną migrację. Zbyt wiele zarobków zostało obniżonych i zbyt wiele miejsc pracy zabranych, żeby ta niekontrolowana imigracja mogła dalej mieć miejsce. „

 

Co najmniej jedna trzecia imigrantów z Rumunii i Bułgarii pracuje ponad 40 godzin tygodniowo, w porównaniu z zaledwie jedną trzecią brytyjskich pracowników.Jedna na siedem osób pracujących w handlu hurtowym i detalicznym jest obcokrajowcem. Jedna na 12 pracujących w przemyśle pochodzi z ośmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przystąpiły do ​​UE w 2004 r. – Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja i Słowenia.

Utrzymanie 390 000 bezrobotnych kosztuje miliony sam zasiłek 390 000 X 280 funtów na miesiąc = 109,200 000 miliona funtów na miesiąc.  Niektóre osoby pobierają jeszcze dotacje na dzieci oraz na domy. Plus bezpłatna szkoła i służba zdrowia. Dlatego pracodawcy powinni zwracać się do pracowników z zagranicy tylko wtedy, gdy mają do czynienia z  prawdziwymi umiejętnościami lub brakiem siły roboczej.

Poniżej biuro pracy w Liverpool, otoczone drutami kolczastymi

 jobcetre2

Jakie plany emigracyjne na wyspy aby zatrzymać emigrację

Zezwolenia na pracę ograniczone do osób oferujących wykwalifikowaną pracę na tej samej zasadzie, która ma zastosowanie do obywateli spoza UE, może obniżyć napływ imigrantów o około 100 000 rocznie; pomogłoby to w  realizacji obietnicy rządu w celu zmniejszenia ogólnej migracji netto „.

KOMENTARZ:

Gdyby Donald Tusk jako szef UE interesował się  przed referendum jakie ma problemy Wielka Brytania z emigracją i pozwolił na reformy i zmiany jakie chciał David Cameron,  Brytania dalej byłaby w Unii  i dalej płaciła 50 milionów dziennie z czego rolnicy w Polsce i w innych krajach brali granty. Ale Tusk okazał się ” głupcem” nie znającym problemów kraju Unijnego.

tuskkkk

Tusk postawił się Londynowi przed referendum, nawet ich straszył że jak wyjdą z Unii to będzie to upadek krajów Anglosaskich.  Wiec Rząd Brytanii, który ma wysoką kwotę wolną od podatku czyli 11 400 funtów na rok ( średnio normalny emigrant zarabia 12 000 na rok czyli płaci mniejszy podatek niż dotacja )  plus wysokie zasiłki na rodziny prawie średnio 650 funtów na miesiąc nie mógł już dalej czekać . Przyjazd kolejnych 3.6 miliona ludzi doprowadziłoby do bankructwa budżet i tak zniesiono już dotacje na 3 dziecko dla wszystkich.

Dlatego Wielka Brytania nie wyszła z Unii to Tusk i Bruksela zmusiła ich ( nie pozwalając na zatrzymanie nielimitowanej emigracji . To dlatego Rząd i Politycy w Parlamencie w Londynie poparli wynik referendum. które było tylko opiniotwórcze. Nie mieli wyjścia.

– Nawet Polskie 500+ ma lepszą podstawę na przyjmowanie imigrantów gdyż imigrant w Polsce płaci ZUS 1000 złotych i podatek a pobiera 500 złotych lub 1000 złotych zasiłku czyli więcej płaci do państwa niż pobiera na miesiąc.

W Anglii imigrant więcej pobiera zasiłków, dlatego Wielka Brytania musi zatrzymać emigracje niewykwalifikowaną, dawać pracę na zasadzie wiz rocznych ale bez zasiłków na rodzinę.

Jak słyszy się czy to Polityków Brukseli czy to polityków PIS że są za tym, że Wielka Brytania musi zachować nielimitowany przepływ osób na wyspy jeśli chcą negocjacji z Brukselą to widać jak na dłoni że nie wiedzą dalej co mówią !!! Wystarczyłoby że przed Brexitem „zakręcony TUSK przez Merkel” pozwolił by im zatrzymać emigrację to Londyn dalej byłby w Unii Europejskiej.

Dużo wskazuje na to, iż Niemcy i Tusk chcieli wyrzucić Brytanię z Unii gdyż Merkel wprowadziła w zeszłym roku oczekiwania 5 letnie na zasiłki dla imigrantów a Londynowi zabroniono. Teraz w Unii Europejskiej Niemcy mogą robić co chcą z krajami bo Europosłowie Brytyjscy nie dadzą weta.

Dlatego dla Polski więc najlepiej by było, aby Unia zbankrutowała wtedy kraje już bez wpłat do UE, utrzymywania pensji, emerytur tysiąca urzędników w Brukseli po prostu podpisałaby umowy handlowe i przepływie osób z każdymi krajami Europy. Polski PiS  ” trzyma sztamę ” z Londynem przeciwko Rosji dlatego Polacy mieliby większą szanse na dalszy przyjazd na wyspy.

Pani Premier May powiedziała że Wielka Brytania jest otwarta na emigrację ale nadmiar jej powoduję obciążenie dla służby zdrowia, szkół, zasiłków dlatego czy się to komuś podoba czy też nie zatrzymają i przesegregują imigrację na Wyspach.

Oto jej słowa, słuchajcie co mówi do całego narodu.

 

 Katarzyna Cz.

11 maja 2017