Nie musisz iść do pracy do pazdziernika. Nowa pomoc Rządu.

Nie musisz iść do pracy do pazdziernika. Nowa pomoc Rządu.

 

Kanclerz Wielkiej Brytanii obiecał przedłużyć rządowe dopłaty do wynagrodzeń dla milionów  pracowników do końca października i zmieni zasady, aby umożliwić im pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Rishi Sunak powiedział parlamentarzystom we wtorek w parlamencie, że pozwoli firmom na ponowne zatrudnienie pracowników  w niepełnym wymiarze godzin od lipca w niepełnym wymiarze godzin,.

Pracownicy będą nadal otrzymywać dopłaty do wynagrodzeń w wysokości 80% przeciętnego wynagrodzenia do 2 500 £ miesięcznie.

W swoim oświadczeniu powiedział, że koszty będą „dzielone” od lipca przez rząd i pracodawców, jednak dalsze szczegóły dotyczące uderzenia pracodawców będą musiały zostać przyjęte do końca miesiąca.

Ogłoszenie zostało przyjęte z zadowoleniem przez liderów biznesu, związki i think tanki. Edwin Morgan z Instytutu Dyrektorów powiedział, że przedłużenie okaże się „znaczną ulgą” dla firm i personelu. Powiedział, że bardziej elastyczne zasady dotyczące pracy w niepełnym wymiarze godzin pomogłyby firmom wznowić działalność zgodnie z popytem.

Kanclerz powiedział, że program zapewnia „hojny pas startowy” dla firm, aby ożywić działalność, gdy blokada zacznie się zmniejszać. „Wierzymy w godność pracy i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić osoby obecnie niezdolne do pracy” – dodał.

Prawie milion pracodawców otrzymuje refundacje za 80% wynagrodzeń pracowników, którzy w przeciwnym razie ryzykowaliby zwolnienia. . Program został teraz przedłużony o kolejne cztery miesiące.

Sama skala liczby dotkniętych pracowników pokazuje, w jaki sposób koronawirus i blokada rządowa zahamowały brytyjską gospodarkę.

Narastają obawy, że słabe ożywienie gospodarcze może oznaczać powszechne zwolnienia w przypadku zbyt szybkiego lub poważnego ograniczenia dotacji. Mervyn King, były gubernator Banku Anglii, wezwał 12 maja do utrzymania programu do czasu ożywienia gospodarki.

Analitycy i firmy coraz częściej oczekują, że ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii nie będzie tak szybkie, jak wcześniej oczekiwano. Lęki przed wirusami, środki dystansu społecznego i niektóre ciągłe ograniczenia rządowe mogą osłabić aktywność na długo po tym, jak nastąpi ogólna blokada.

Wniosek

Częśc pracodwaców będzie oferowała prace dla części pracowników aby a ci którzy będa chcieli dalej siedzieć w domu dostaną do końca wrzśsnia 80% swoich wynagrodzeń jak obecnie. Kto chce może jechać do Polski.

Konrad W

Szkoły średnie zamkniete do września. Premier ogłasza plan dla UK.

13 maja 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *