Nie kupuj drogich samochodów na raty. Johnson przesypiesza zmiany.

Nie kupuj drogich samochodów na raty. Johnson przesypiesza zmiany wartość samochodów na benzyne i ropę będzie spadała z roku na rok.

 

Premier Boris Johnson powiedział, że samochody i furgonetki napędzane w całości benzyną i olejem napędowym nie będą sprzedawane w Wielkiej Brytanii od 2030 roku.

Potwierdził jednak, że niektóre hybrydy będą nadal dozwolone.

Jest to część tego, co pan Johnson nazywa „zieloną rewolucją przemysłową” mającą na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i tworzenie miejsc pracy w branżach takich jak energia jądrowa.

Wycofywanie sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym do 2030 roku spowoduje że nie WARTO kupowac drogich samochodów na RATY w Uk ponieważ ich cena będzie bardzo szybko spadała..

Kluczowym punktem planu jest inwestycja 1,3 miliarda funtów w punkty ładowania pojazdów elektrycznych (EV). Dotacje dla nabywców pojazdów elektrycznych sięgną 582 mln funtów, aby pomóc ludziom w przejściu na nowy rynek. Istnieje również prawie 500 milionów funtów na produkcję baterii w Midlands i północno-wschodniej Anglii. Brytyjscy producenci samochodów ostrzegają przed skalą wyzwania, ale rząd uważa, że ​​wymuszenie zmian technologicznych może zapewnić firmom przewagę konkurencyjną.

Do 2023 roku nowe domy będą musiały zostać ogrzane bez ogrzewania gazowego tylko na energie eletryczną produkowaną z elektrowni wiatrowych umieszczonych na morzu. 

Rząd chce tchnąć nowe życie w obszary zdeprzemysłowione, łącząc produkcję wodoru z produkcją turbin wiatrowych oraz z czterema grupami firm wykorzystującymi wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla. Rozpoczyna się projekt wychwytywania dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii. Emisje z kominów są wychwytywane i wtłaczane do skał pod ziemią.

Premier powiedział: „Mój 10-punktowy plan stworzy, wesprze i ochroni setki tysięcy zielonych miejsc pracy, jednocześnie czyniąc kroki w kierunku zera netto do 2050 roku.

„Nasza zielona rewolucja przemysłowa będzie napędzana przez turbiny wiatrowe Szkocji i północno-wschodniej części kraju, napędzana przez pojazdy elektryczne wyprodukowane w regionie Midlands i zaawansowana przez najnowsze technologie opracowane w Walii, dzięki czemu będziemy mogli spojrzeć w przyszłość na bardziej zamożną, bardziej ekologiczną przyszłość ”.

Pan Johnson powiedział, że jego plany mają na celu tworzenie miejsc pracy i jednoczesne przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

 Z roku na rok będzie wiecej tańszych i lepszych samochodów elektrycznych. Pamietaj do 5 lat czyli do 2025 -2026  roku już będzie wszysko gotowe ponieważ pózniej nie przejdziesz MOT.

Generalnie masz drogi samochód lepiej go juz sprzedaj. Pamietaj samochodem, busem na benzyne z Polski czy z NIemiec do UK nie wjedziesz… Masz tira w Polsce i dowozisz rzeczy do Polski też nie wjedziesz.

Konrad W

 

 

 

 

 

 

18 listopada 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *