Nie jedz do Leicester. Wielki wzrost zakażeń. Czy będzie blokada miasta.

Nie jedz do Leicester. Wielki wzrost zakażeń. Czy będzie blokada miasta.

 

Szefowa Home Office Priti Patel potwierdził, że miasto Leicester może być objete blokadą po wzroście liczby przypadków koronawirusa. Nie wychodz z domu bez ważnego powodu.

Wypowiadając się w programie Andrew Marr Show w BBC, powiedziała,  że rząd rozważa ten ruch, o którym donosił w Sunday Times.

Około 25% z 2494 potwierdzonych przez Leicester przypadków Covid-19 zgłoszono w ciągu dwóch tygodni przed 16 czerwca.

Obecnie dane z testów wciąż są analizowane.

Pani Patel powiedziała, że ​​rozmawiała z sekretarzem zdrowia Mattem Hancockiem o możliwym lokalnym zablokowaniu i powiedziała, że ​​„dodatkowe wsparcie” zostanie udzielone w tym obszarze. 

Dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Radzie Miasta Leicester powiedział 16 czerwca, że ​​nowe przypadki  658  są niepokojące.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni czerwca 658 osób uzyskało wynik pozytywny. 

North Evington został zidentyfikowany jako obszar miasta z gwałtownym wzrostem przypadków – jest to wspólnota ciasno wybudowanych domów, zmieszanych ze starymi budynkami przemysłowymi i miejscami kultu wielu wyznawców.

Szkoły zostały zamkniete czyli:

Herrick Primary in Rushey Mead; Moat Community College in Highfields; Whitehall Primary in Rowlatts Hill; oraz akademie Humberstone Junior i Humberstone Infant .

Osoby pozytywnie przeszły testy w supermarkecie Sainsbury’s na Melton Road, producent żywności Samworth Brothers, w zakładach Beaumont Leys i  w fabryce Pladis w South Wigston.

 

Konrad W

28 czerwca 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *