Nie będzie referendum niepodległościowego w Szkocji !!!

Szkocja

Referendum

Po skończonym referendum w Wielkiej Brytanii , i wygranej opcji, że Wielka Brytania wychodzi z UE, Premier Szkocji Nicola Sturgeon zabrała głos że Szkocja chce referendum o wyjście z Wielkiej Brytanii i przyłączenie się do Unii Europejskiej.

Polacy mieszkający w Szkocji myślą, że jest to szansa zostania w UE i  mieszkania dalej na tych samych warunkach. Niestety Ruth Davidson szefowa Konserwatystów w Szkocji powiedziała, że głosowanie z roku 2014 nad niepodległością Szkocji jest wiążące .

Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii i automatycznie wychodzi z Unii Europejskiej. Nikt sobie w Londynie nie pozwoli na rozbicie królestwa Wielkiej Brytanii.

A second independence referendum is „not in the best interests of Scotland”, according to the leader of the Scottish Conservatives. Ruth Davidson said she wanted to see „stability prioritised” in the wake of the Brexit vote. „But I do not believe that a second independence referendum will help us achieve that stability,” she said.

Nasuwa się taka myśl  – gdyby Polacy w Szkocji poszli w roku 2014 na wybory na referendum i poparli wolną Szkocję dziś mieszkali by sobie w UE ale jak mówił jeden działacz Polski w Szkocji – to nie nasza sprawa …. ( często zamydla się oczy Polakom aby odnieść jakąś korzyść ) – no to teraz będzie wasza sprawa , system australijskich punktów przesieje Polaków w Szkocji/ Myśleć i korzystać demokracji czyli z wyborów z a nie słuchać  doradców…….

Konrad W

A oto płacz rozpaczy szefowej Szkocji, niestety szansa była w roku 2014, jednak mieszkańcy nie byli zainteresowani wygrać. Teraz Królowa nie zgodzi się na kolejne referendum a to ona gra najważniejsze skrzypce w Królestwie Wielkiej Brytanii. Zmiana Premiera w Szkocji czyli Nicole S może być już nie długo jeśli tylko wybory wygra Donald Trump. Premier Szkocji nieraz zaatakowała go słownie, niestety jej pozycja jest bardzo słaba gdyż ma Rząd w Szkocji ale bez większości.

Szefowa Szkockiego Rządu powinna bardziej ważyć słowa i być roztropna a ona zaatakowało kandydata na Prezydenta supermocarstwa jakim są Stany Zjednoczone. Co ciekawe Trump zainwestował aż 700  milionów w Szkocji a jej się nie podoba jakiego używa języka w swojej kampanii wyborczej w USA. Szefowa Szkocji to kolejna osoba, która straci stanowisko po Dawidzie Cameronowi w ciągu 12 miesięcy.

 

24 czerwca 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja