Nie będzie opłaty 55 pensów za dzwonienie o Uniwersal Credit

Nie będzie opłaty 55 pensów za dzwonienie o Universal Credit

 

Rząd upokorzony po głosowaniu w Izbie Gmin.

Wniosek został złożony przez Partię Pracy i został przekazany pomimo prób podejmowanych przez konserwatystów, aby zapobiec głosowaniu. Głosowanie z wynikiem 299 do 0, z jednym członkiem partii konserwatywnej głosującym przeciw rządowi.

W nietypowy sposób posłowie partii Pracy służyli jako kasjerzy dla rządu, uniemożliwiając rządowi zablokowanie głosowania, które nastąpiłoby poprzez wstrzymanie się od głosu. W zeszłym miesiącu konserwatyści usiłowali skutecznie zniweczyć wszystkie głosy i debaty wniesione przez partię Pracy, powstrzymując się od głosu, próbując ograniczyć szkody wyrządzone przez ich partnerów DUP, którzy poparli partię Pracy w debacie na temat wynagrodzeń NHS.

Porażka pojawiła się kilka godzin po tym, jak David Gauke, Sekretarz Pracy i Emerytur, poinformował deputowanych, że jego departament zlikwiduje kontrowersyjną opłatę 55pensów za minutę rozmowy na infolinii po ostrej krytyce ze strony lidera partii Pracy Jeremy’ego Corbyna. Przychylnie przyjęli to też konserwatywni posłowie, stresujący się tematem wprowadzenia w życie flagowej reformy partii, która w nadchodzącym miesiącu zostanie wprowadzona do 60 nowych obszarów pomimo powszechnych obaw dotyczących opóźnień w płatnościach.

 

 

Po głosowaniu, pan Corbyn przyczepił się do przewodniczącego Johna Bercowa, że ​​rząd musi odpowiedzieć na „jasno wyrażony pogląd” Izby. Lider partii Pracy podsumował: ” partia Pracy podjęła jednogłośnie decyzję o Kredycie Uniwersalnym. „Torysi muszą teraz działać według wyraźnej woli Parlamentu i wstrzymać jego wyprowadzenie”.

Konserwatystka Sarah Wollaston głosowała przeciwko Rządowi, o czym poinformowała jeszcze przed głosowaniem. Powiedziała, że za​​głosuje przeciwko swojej partii, chyba że ministrowie uznają potrzebę naprawienia „podstawowej wady” w systemie opóźnień w płatnościach.

DUP – odpowiedzialna za wspieranie niestabilnego rządu pani May – wstrzymała się od głosowania.

Otwarcie debaty na temat niewiążącego wniosku w izbie Gmin, Debbie Abrahams, Sekretarz Pracy i Emerytur w gabinecie cienia, powiedziała, że ​​premier musi powstrzymać planowane przyspieszenie wprowadzenia Kredytu Uniwersalnego w tym miesiącu, jeśli jej administracja szczerze zamierza zrobić coś z opóźnieniami płatności.

Powtarzając kwestię opóźnień płatności dla osób, które przenoszą się ze starego systemu świadczeń na Kredyt Uniwersalny, który łączy sześć świadczeń w jedną miesięczną płatność, pani Abrahams powiedziała, że ​​jedna na cztery osoby czeka więcej niż sześć tygodni na pieniądze, a jedna na dziesięć czeka dziesięć tygodni.

Podczas debaty Iain Duncan Smith, były Sekretarz Pracy i Emerytur i jeden z twórców tej polityki, nalegał, aby jego koledzy z Torysów oparli się pokusie buntu i zasugerowali modyfikacje Kredytu Uniwersalnego posłowi Gauke’owi.

Konrad W

 

20 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka