Nie będzie 2-ego referendum, brak porozumienia dla Szkocji po Brexicie

Szkocja

Brak konkretnego porozumienia dla Szkocji po Brexicie

Szkocja nie otrzyma jakiegoś szczególnego porozumienia, kiedy Wielka Brytania opuści UE, powiedział szkocki sekretarz w przemówieniu do członków parlamentu.

Z kolei Nicola Sturgeon, szefowa Szkockiej Partii Narodowej wyraziła frustrację podczas rozmów na temat Brexitu, mówiąc po spotkaniu w Londynie, że odniosła silne poczucie, iż „rząd Wielkiej Brytanii sam nie wie co chce osiągnąć”.

Tym samym wezwała ona do swego rodzaju koalicji w całej Wielkiej Brytanii w celu wspierania członkowstwa odnośnie jednolitego rynku.

Szkocki sekretarz zwrócił również uwagę na to, że celem Wielkiej Brytanii powinno być maksymalne zaangażowanie odnośnie jednolitego rynku, aby nadal korzystać z dostępu do bezcłowego rynku.

Niemniej, rzecznik rządu podkreślił, iż Theresa May zobowiązała się do zabezpieczenia „najlepszej możliwej oferty dla Wielkiej Brytanii” poza UE.

Zaznaczył on także, że jeszcze nie rozpoczął się proces wychodzenia z Unii Europejskiej, a uruchomienie Artykułu 50 na pewnym jego etapie nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Ponadto zapewnił, że w procesie wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii, wszelkie problemy kraju będą stanowiły część dialogu.

Premier Wielkiej Brytanii powiedziała że nie będzie drugiego ani żadnego już referendum. Było jedno a wszystkie inne dyskusje o drugim referendum są bez sensu i nie na miejscu, to wprowadzanie ludzi w błąd..

Nie będzie referendum do skutku.

Brytyjczycy podjęli decyzję już  23 czerwca .

Barbara Klaudia Sitko

2 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja