Nic za darmo. Opłata 7 funtów na stacjach za ładowanie elektryków.

Nic za darmo. Opłata 7 funtów na stacjach za ładowanie elektryków.

 

Nowe ładowarki do samochodów elektrycznych przybywają, które ładują akumulatory o zasięgu  220 mil w  10 minut

W Wielkiej Brytanii wprowadzany jest nowy zestaw superszybkich ładowarek do samochodów elektrycznych, które będą w stanie dostarczyć kierowcom setki kilometrów ładunku w ciągu zaledwie kilku minut.

Szybkie punkty ładowania 350 kW są wdrażane w sieci ładowania.

Jednym z problemów związanych z tą nową technologią jest to, że obecnie żaden samochód nie jest w stanie obsłużyć prędkości ładowania wynoszącej 350 kW, ale wraz z upływem czasu pojazdy stają się gotowe do szybszego ładowania.

Tryt mówi, że te szybkie ładowarki będą kompatybilne z Combined Charging System (CCS), który jest popularnym portem używanym przez wielu producentów samochodów.

 

Kierowcy będą obciążani opłatą w wysokości 7 £ za każdym razem, gdy będą korzystać z punktu ładowania, który jest nadal tańszy niż benzyna i olej napędowy.

Samochody elektryczne: pięć sposobów ładowania pojazdu elektrycznego za darmo
Odtwórz wideo

David Finn, dyrektor generalny i współzałożyciel Tritium powiedział :

„Te ładowarki wkrótce będą wszechobecne na autostradach Europy i zapewnią, że rosnąca liczba właścicieli pojazdów elektrycznych na całym kontynencie będzie mogła jeździć w dowolnym miejscu i czasie”.

IONITY zawarło umowę z Shell w 2018, aby zainstalować do 2020 r. 500 punktów szybkiego ładowania na 80 miejscach w Europie. Łącznie 44 z 500 jest przeznaczone do uruchomienia w Wielkiej Brytanii.

Konrad W

 

22 maja 2019