NHS wyda 100 mln funtów za rekrutację zagranicznych lekarzy rodzinnych

 

NHS wyda 100 mln funtów za rekrutację zagranicznych lekarzy rodzinnych

 

Zaproponowano umowy agencjom, które pomogą NHS w Anglii osiągnąć cel, jakim jest rekrutacja 5000 dodatkowych lekarzy do roku 2020.

Oznacza to, że ponad połowa wzrostu może pochodzić z zagranicy, ponieważ NHS ma problemy z wyszkoleniem i utrzymaniem własnych pracowników. Personel wspierający, w tym pielęgniarki i terapeuci, również będą rekrutowani.

Szefowie NHS powiedzieli, że kampania poprawi opiekę nad pacjentami.

Dodatkowe inwestycje

 

Usługi lekarzy rodzinnych otrzymają dodatkowe 2,4 mld funtów do roku 2020 – wzrost o 14% po uwzględnieniu inflacji.

Inwestycja ta stanowi część obietnicy Konserwatystów z 2015 r. i pojawia się w związku z rosnącym zaniepokojeniem presją pod jaką znalazły się usługi zdrowotne.

Szefowie NHS są w trakcie zwiększania liczby miejsc szkoleniowych dla lekarzy rodzinnych – ale w zeszłym roku 7% miejsc pozostało pustych.

Oferowane umowy mogą oznaczać, że co najmniej 3000 lekarzy rodzinnych będzie rekrutowanych z zagranicy.

Agencje, które będą szukać lekarzy, prawdopodobnie odzyskają koszty przeniesienia, rekrutacji i potrzebnych dodatkowych szkoleń.

Celem jest rozpoczęcie rekrutacji jesienią, ukierunkowane na lekarzy z UE.

Profesor Helen Stokes-Lampard z Royal College of GP’s powiedziała, że ​​NHS jest „niewiarygodnie wdzięczny za umiejętności i wiedzę” lekarzy rodzinnych pochodzących z zagranicy.

Ale dodała: „Witamy każdego lekarza rodzinnego z UE lub innego miejsca, który chce pracować w UK – o ile spełniają rygorystyczne normy ustanowione przez Kolegium, Radę Medyczną i inne, aby zapewnić bezpieczną praktykę kliniczną”.

Dr Krishna Kasaraneni z Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego przewidywał, że nawet przy rekrutacji lekarzy z zagranicy rząd nadal „nie zrealizuje celu, który zakłada rekrutację 5000 nowych lekarzy rodzinnych do roku 2020”.

Konrad W

2 września 2017