Nawoływał do ataku na księcia George i ataków terrorystycznych w UK

Nawoływał do ataku na księcia George i ataków terrorystycznych w UK

 

Zwolennik Islamskiego Państwa Husnain Rashid wezwał do ataku na księcia George’a

Husnain Rashid podczas postępowania w Woolwich Crown Court, w czwartek przyznał się do przygotowywania serii ataków terrorystycznych.

32-latek użył grupy czatu  aby wezwać kibiców w październiku, by atakować czteroletniego spadkobiercę tronu, w Battersea Thomasa w południowo-zachodnim Londynie, miesiąc wcześniej.

Napisał także sugestie dla terrorystów na temat brytyjskich stadionów piłkarskich które warto zaatakowąć. Zaplanowali również wstrzyknięcie do lodów truciznę.

Następnie miał trzykrotne zaangażowanie w przygotowanie aktów terrorystycznych i jeden atak zachęcający do terroryzmu – przyznał się do każdego z nich.

 

Sędzia Andrew Lees powiedział mu, że podczas procesu  usłyszał „najbardziej niepokojące zarzuty”, dodając:

„Nieuniknione jest, że otrzymasz bardzo długi wyrok w więzieniu i że zostanie rozważony wyrok dożywotniego więzienia”.

Ława przysięgłych wezwała następnie do wydania wyroków winnych na czterech zarzutach, do których przyznał  się Rashid.

Jego proces trwał sześć tygodni, koncentrując się na przestępstwach obejmujących okres od października 2016 r. do kwietnia tego roku.

W ubiegłym tygodniu prokurator Annabel Darlow powiedział sądowi, że „podstawowe przesłanie było jasne”, że „Prince George i inni członkowie rodziny królewskiej powinni być postrzegani jako cele”.

Rashid, prowadził kanał o nazwie „Samotny mudżahedid”, gdzie zapewnił jak wykonywać narzędzie do terroryzmu podała prokuratura. Zawierał przepis na truciznę z ricin, jak zrobić koktajle Mołotowa i napalm oraz sugestię zatruwania lodów w supermarketach.

Jego lista celów była szeroko zakrojona – w tym bazy armii brytyjskiej, centra handlowe, społeczności żydowskie i budynki rządowe.

Konrad W

 

31 maja 2018