Nauczyciele w UK dostaja milionowe odszkodowania

Nauczyciele w UK dostaja milionowe odszkodowania

 

Nauczyciele otrzymali 15 milionów funtów odszkodowania w ciągu ostatniego roku, po wniesieniu roszczeń przeciwko szkołom w związku z atakami ze strony uczniów, wypadkami i różnymi sporami.

Zdaniem National Association of Schoolmasters Union of Women Teachers (NASUWT) roszczenia zakończone sukcesem obejmowały napaść karną, obrażenia ciała, bezprawną dyskryminację i bezprawne zwolnienie.

W jednym przypadku 57-letnia nauczycielka z West Midlands została zaatakowana przez ucznia.

Uczeń zablokował jej wejście do klasy, a następnie wsunął ją w ścianę, zostawiając ją z obrażeniami pleców i posiniaczonymi żebrami. Później cierpiała na , zawroty głowy i drżenia i otrzymała 9 611 £.

Inny 33-letni nauczyciel z South Yorkshire został poddany gwałtownym nadużyciom ze strony studentów w ciągu 18 miesięcy, ale szkoła nie potraktowała tej sprawy poważnie.

 

Wygrał 10 000 funtów .

Chris Keates, sekretarz generalny NASUWT, powiedział, że liczby są jedynie „wierzchołkiem góry lodowej”, ponieważ wielu nauczycieli jest „zbyt przestraszonych lub zestresowanych”, aby narzekać na ich leczenie.

„W większości przypadków przyznane pieniądze nie rekompensują faktu, że zdrowie fizyczne lub psychiczne nauczyciela mogło zostać naruszone i nie mogą już pracować w wybranym zawodzie”.

Powiedziała, że ​​wiele szkół przyjmuje styl zarządzania „wszystko idzie” i wierzy, że może „działać bezkarnie”.

NASUWT stwierdziło, że odnotowano znaczny wzrost liczby spraw związanych z bezprawną dyskryminacją ze strony pracodawców ze względu na wiek, rasę, orientację seksualną, religię lub niepełnosprawność.

Związek nauczyceili opublikował dane dotyczące wygranych spraw za ostatni rok, które wyniosły łącznie  14 milionów 933 tysięcy 905  funtów dla nauczycieli.

To tylko w Polsce Prawo nie chroni nauczycieli a Posłów którzy biorą kase dla siebie i nie płaca podatków.

Konrad W

 

18 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK