Nauczyciele blokują otwarcie szkół w UK dla 1 do 6.

Nauczyciele blokują otwarcie szkół w UK dla 1 do 6.

 

Do otwarcia szkół w Uk jeszcze długa droga. Wiemy że szkoły klas średnich wrócą dopiero do szkoły po wakacjach. Problem Rząd ma jednak ze szkołami dzieci od 1 do 6 które mają zacząć szkołe od 1 czerwca.

Liderzy nauczycieli spotkali się w piątek z doradcami naukowymi rządu, ale nie uzgodnili, jak wrócić do pracy.

Niektóre lokalne władze oświadczyły, że nie otworzą ponownie szkół od 1 czerwca.

Rząd określił plany rozpoczęcia stopniowego otwierania szkół podstawowych w Anglii od 1 czerwca.

Ale plany zostały zakwestionowane przez związki nauczycieli, którzy nie zgodzili się z Ministerstwem Edukacji, czy powrót do szkoły jest bezpieczny.

Kevin Courtney, współprzewodniczący największego brytyjskiego związku nauczycielskiego, National Education Union (NEU), powiedział BBC Breakfast, że spotkanie z doradcami naukowymi w piątek było „krokiem naprzód”, ale potrzebna była większa współpraca między rządem i związkami zawodowymi w celu „ znaleźć bezpieczną drogę powrotną „.

 

 

 

Anglia jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, który wyznaczył datę powrotu szkół.

Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne poparło związki nauczycieli, twierdząc, że wskaźniki zakażeń Covid-19 są zbyt wysokie, aby szkoły w Anglii mogły zostać ponownie otwarte.

Wskaźnik infekcji w Wielkiej Brytanii – tzw. „Liczba R” – zwiększył się z 0,5 do 0,9 do 0,7 do 1,0.

Liczba ta musi być utrzymywana poniżej jednego, aby zachować kontrolę, a każdy wzrost liczby ogranicza zdolność polityków do zniesienia środków blokujących.

BMA powiedział, że otwieranie szkół nie powinno być uważane za „dopóki liczba przypadków nie spadnie znacznie”.

 

 

 

Szkoły w Walii nie wrócą 1 czerwca i oraz szkoły w Szkocji lub Irlandii Północnej powrócą przed przerwą letnią.

Rządowi doradcy naukowi ostrzegli, że wskaźnik zakażeń koronawirusem – znany jako „R” – jest bliski powrotu do poziomu, w którym wirus zaczyna się szybko rozprzestrzeniać
Wszyscy mieszkańcy i członkowie personelu domów opieki w Anglii zostaną przetestowani na obecność koronawirusa do początku czerwca, obiecał sekretarz zdrowia Matt Hancock.

Konrad W

16 maja 2020