National Living Wage wzrośnie do 10,50 funtów, ogłasza Minister Finansów

National Living Wage wzrośnie do 10,50 funtów na godzinę, ogłasza Minister Finansów

 

Minister Finansów  Sajid Javid zobowiązał się do podwyższenia krajowej płacy godzinowej do 10,50 funtów na godzinę w ciągu najbliższych pięciu lat.

Obniży również próg wieku dla osób, które kwalifikują się z 25 do 21 lat.

Przemawiając w wypełnionej sali na Konferencji Tory Party w Manchester, Javid powiedział, że polityka ta „pomoże następnemu pokoleniu pracowników w osiągnięciu sukcesu”.

Obecna stawka dla osób powyżej 25 roku życia wynosi 8,21 £ – ale Living Wage Foundation twierdzi, że powinna już wynosić 9 £ w Wielkiej Brytanii i 10,55 £ dla osób w Londynie.

Na początku tego roku Partia Pracy zobowiązała się do podniesienia krajowej płacy zapewniającej utrzymanie do poziomu 10 funtów na godzinę w 2020 roku i włączenia wszystkich pracowników poniżej 18 roku życia – którzy obecnie otrzymują minimalną płacę 4,35 funta.

Javid potwierdził również 25 miliardów funtów na projekty drogowe, 220 milionów funtów na ulepszenia autobusów i 5 miliardów funtów na infrastrukturę cyfrową w swoim wystąpieniu, a także dodatkowe fundusze na usługi dla młodzieży.

Javid powtórzył także stanowisko swojego Rządu dotyczące opuszczenia UE 31 października, odzwierciedlając hasło konferencji „Get Brexit Done”.

„Opuszczamy Unię Europejską” – powiedział. „Nie chodzi o to, czy to kwestia  31 dni, umowa lub brak umowy, wychodzimy”.

Konrad w

 

30 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *