Naloty Policji. Rosjanie i niemcy prowadzą sieć przemytu emigrantów.

Naloty Policji. Rosjanie i niemcy prowadzą sieć przemytu emigrantów. – teraz emigrancji to dobry biznes

 

Z udziałem 800 policjantów, policja federalna przeszukała mieszkania i biura w kilkunastu lokalizacjach w północnych i środkowych Niemczech w poniedziałek wieczorem i wtorek rano, w tym w Hamburgu, Bremie i miastach Saksonii-Anhalt.

Podany do publicznej wiadomości przez agencje informacyjne NDR, WDR i Süddeutsche Zeitung, najazd był skierowany przeciwko ośmiu podejrzanym, którzy rzekomo przeszmuglowali kilkuset obywateli Mołdawii do Niemiec z fałszywymi paszportami rumuńskimi i nielegalnie zatrudniali ich w branży ochroniarskiej.

Süddeutsche Zeitung poinformował, że schronienia przemyconych Mołdawian zostały przeszukane we wtorek rano, zanim wyjechali do pracy. Nielegalni imigranci byli przesłuchiwani przez policję w celu ustalenia i zarejestrowania ich prawdziwej tożsamości.

Rzecznik policji federalnej w Pirna powiedział, że około 800 funkcjonariuszy wykonało 21 nakazów przeszukania od poniedziałku wieczorem, a ponadto zauważył, że niektórzy podejrzani mają powiązania z skrajnie prawicowym ruchem Reichsbürger w Saksonii-Anhalt.

Ruch Reichsbürger uważany jest za ekstremistyczny, ponieważ odrzuca słuszność nowoczesnego państwa niemieckiego, a jego zwolennicy uważają się za „obywateli Rzeszy”.

Policja od razu nie powiedziała, jak Reichsbürger może być powiązany z przemytem.

Dwóch Niemców i jeden Rosjanin w wieku od 30 do 43 lat zostali tymczasowo aresztowani w Hamburgu w poniedziałek. We wtorek podjęta zostanie decyzja, czy wydać oficjalny nakaz aresztowania mężczyzn.

Od października ubiegłego roku prokuratura w Lüneburgu, mieście pod Hamburgiem, prowadzi dochodzenie w sprawie sieci przemytników.

Katarzyna W

2 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat