Nagroda 10,000 funtów za pomoc w znalezieniu Renaty Antczak z Hull

Nagroda 10,000 funtów za pomoc w znalezieniu Renaty Antczak z Hull

 

Mija 18 miesięcy odkąd Hull mama Renata Antczak zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Matka dwóch córek z Kingswood ostatnio była widziana upuszczając najmłodszą córkę ze szkoły podstawowej w Broadacre 25 kwietnia 2017 roku. Nigdy więcej jej nie widziano.

Jest jeden z najbardziej znanych przypadków zaginionych w historii policji w Humberside, z podejrzeniem że jej zniknięcie to śledztwo w sprawie morderstwa.

CO WIEMY:

Mąż Renaty, Majid Mustafa, dentysta z Bransholme, na początku tego roku przyznał się do zachęcenia przyjaciela, Roberta Lipińskiego, do zdobycia tabletki gwałtu , który zamierzał wykorzystać u swojej żony. Ale dalej twierdzi że brał udziału i w zniknięciu żony.

OBECNIE JEST nagroda w wysokości do 10 000 funtów za wszelkie informacje o zniknięciu Renaty.

Jak wygląda cała sprawa .

25 kwietnia

Oficerowie badający zniknięcie Renaty ujawniają, że widziano ją ostatnio po tym jak upuściła swoją najmłodszą córkę w Broadacre Primary School rankiem 25 kwietnia.Wróciła do domu w swoim samochodzie, następnie ​​wyszła z domu o 13.00.

15 maja – Mąż Renaty mówi „myśli, że wstąpiła do organizacji „sekty”

Majid Mustafa, mąż Renaty, udziela wywiadu krajowej gazecie o jej zniknięciu. Mówi, że jego żona poprosiła o rozwód w marcu i chciała wrócić do Polski. Ale on twierdzi, że wierzy, że opuściła Wielką Brytanie i przyłączyła się do sekty, który powiedział, że „miesiące dziwacznego zachowania”.
„Zaczęła nosić inną biżuterię, zwłaszcza złoty naszyjnik, który, jak powiedziała, odebrał jej złą energię” – powiedział. „Myślę, że dołączyła do sekty, nie wiem, jak się nazywa, ale wydaje mi się, że miała z nimi kontakt, kiedy wyjechała do Polski.”

19 maja: Policja przybywa do domu Renaty i aresztuje dwóch mężczyzn

Cztery dni po rozmowie z panem Mustafą  policja pojawia się w jej domu w Beamsley Way.
Funkcjonariusze  i psy  są widziane przez cały dzień, zabierając przedmioty z domu.
Jej czarny mercedes zostaje zatrzymany przez policję, a oficerowie początkowo mówią, że aresztowali dwóch mężczyzn, 47-latka i 45-latka.
Sąsiedzi twierdzą, że Majid Mustafa także został zabrany.
„Było wcześnie około 8 rano, było dużo samochodów policyjnych i była policyjna furgonetka i oficerowie z białymi garniturami”, powiedział Keith Marston.
„Jeden z tych oficerów wsiadł do samochodu a mąż został również wepchnięty na tyły samochodu policyjnego”.

19 maja: Policja pojawia się w miejscu pracy pana Mustafy

Mąż Renaty, Majid Mustafa, jest dentystą pracującym w centrum handlowym North Point. Tego samego dnia, kiedy przybywa do jej domu, policja może być widoczna w przychodni w Genesis.

21 maja: pan Mustafa jest oskarżony

Policja oskarża Majida Mustafę, męża Renaty, i innego mężczyznę o jej zniknięcie.
Pan Mustafa, 47 lat i Robert Lipiński, lat 45, zostali oskarżeni o spisek, by podać szkodliwą substancję Renacie. Pan Lipiński został również oskarżony o spisek,

22 maja: Dwóch mężczyzn pojawia się w Sądzie 

Zarówno pan Mustafa, jak i pan Lipiński pojawili się w Sądzie Magistrackim w Hull. Sprawa została wysłana do Hull Crown Court po tym, jak obaj mężczyźni przemawiali tylko po to, by potwierdzić ich nazwiska.

23 i 24 maja: Policja wraca do domu Renaty

Znalezione obrazy dla zapytania police uk murderer street

Następnego dnia po pojawieniu się dwóch mężczyzn na dworze policja wraca do domu Renaty, aby przeprowadzić dalsze dochodzenie w sprawie domu. Oficerowie twierdzą, że nadal traktują sprawę jako poszukiwanie zaginionej osoby, ponieważ wyszukiwania trwają przez kilka najbliższych dni.

31 maja: Aktualizacje policji dotyczące dochodzenia .

Policja badająca zniknięcie Renaty twierdzi, że nadal wierzy, że jest nadal w kraju.
Mówią, że „niestrudzenie pracują”- „W ramach dochodzeń zbadaliśmy możliwość, że opuściła Wielką Brytanię i do tej pory nikt z imieniem Renata Antczak nie podróżował z Wielkiej Brytanii do Polski ani żadnego innego kraju” – powiedzieli.

1 czerwca: Policja wypuszcza ostatnie znane zdjęcie Renaty

Ostatnio widziano Renatę, która upuściła swoją córkę na Broadacre Primary 25 kwietnia.
Policja wypuszcza ostatni znany jej wizerunek. Na zdjęciu nosi charakterystyczną żółtą kurtkę i jest poza szkołą wraz z córką.

 

16 czerwca: zniknięcie Renaty to „potencjalne morderstwo”

Policja przeszukuje parki i krzewy w pobliżu zaginionego domu Renaty,
W rozmowie z mediami na posterunku policji w Priory Road detektyw  Grainne Casey powiedział: „Minęło 52 dni, odkąd Renata zaginęła, a od tego czasu nie mamy żadnych potwierdzonych obserwacji. „Traktujemy to śledztwo jako potencjalne morderstwo, a naszym głównym celem jest wciąż odnalezienie Renaty przy życiu, jednak śledztwo na tym etapie budzi poważne obawy, że może już nie żyć.

100 dni od ostatniej wizyty Renaty

Mija 100 dni od zniknięcia Renaty po tym, jak upuściła swoją najmłodszą córkę w szkole 25 sierpnia
Policja z Humberside poprosiła gazety o ponowne przesłanie apelacji o jej odnalezienie i opublikowanie zdjęć zaginionej Polki.
Rzeczniczka siłowa powiedziała: „Prosimy media o ponowne przesłanie naszego apelu o odnalezienie Renaty Antczak w nadziei, że poprosi ona kogoś, kto ma jakiekolwiek informacje dotyczące jej zniknięcia, by wystąpiła.
„Kontynuujemy nasze badania, aby dowiedzieć się, co stało się z Renatą Antczak.”
.
14 grudnia: oskarżony mężczyzna ma oskarżenia odrzucone

Na rozprawie sądowej 14 grudnia panowie Lipiński i dr Mustafa pojawili się w sądzie koronnym w Hull, kiedy nie było wyroków skazujących za oba zarzuty wobec pana Lipińskiego, po tym, jak prokuratura nie przedstawiła żadnych dowodów przeciwko niemu. Następnie zwolniono go.

9 kwietnia: Rozpoczyna proces Sądowy Majid Mustafa

Proces sądowy do męża Renaty, Majida Mustafy, rozpoczyna się w Sądzie Koronnym w Doncaster.
Ma jeden zarzut umyślnego zachęcania do popełnienia przestępstwa.W związku z czym próbował zatrudnić pana Lipińskiego w celu uzyskania narkotyku gwałtu na randkę, GHB, do użycia na Renacie z zamiarem zranienia, zaprzecza jednak oskarżeniu.

10 kwietnia: Dr Mustafa potajemnie szpiegował Renatę

Rankiem pierwszego dnia zeznań na rozprawie dr Mustafa miał „obsesję” na temat podejrzeń, że Renata ma romans. John Thackray, prokurator, powiedział, że dr Mustafa założył tajne kamery szpiegowskie na żonę, „aby dowiedzieć się prawdy”.

-Pan Thackray powiedział, że dr Mustafa poprosił Lipińskiego, aby spróbował dostać GHB , aby mógł go użyć na Renacie, a gdy była nieprzytomna, użył jej odcisku palca, by uzyskać dostęp do telefonu komórkowego.
Pan Lipiński był „również w nieszczęśliwym małżeństwie” i „myślał o zrobieniu tego samego z żoną”, powiedział sąd.

Powiedział przysięgłym: „To”wystarczy, że udowodnisz prokurator, abyś był pewny, że pozwany celowo zachęcił Lipińskiego do popełnienia przestępstwa. „

Sędzia usłyszał, że Renata poprosiła Dr Mustafę o rozwód w styczniu 2017 roku. Kontynuował szpiegostwo, a w aparacie szpiegowskim zainstalowanym w samochodzie, nagrał ją przez telefon do jej polskiego kochanka 14 kwietnia, trzy miesiące później.

Po jej zniknięciu policja odnalazła rozmowy, które rozmawiał z panem Lipińskim na jego telefonie , wraz z jego nagraniami Renaty i tajnej operacji nadzoru. Prokurator twierdzi, że sprawa opiera się na tych nagraniach.

12 kwietnia: Majid Mustafa przyznaje się do winy. Dr Mustafa przyznał się do winy w szoku szokowym na rozprawie w czwartek, 12 kwietnia. Przyznał się do szarży celowo zachęcając do popełnienia przestępstwa, a mianowicie, że zwerbował swojego przyjaciela, aby wykupił narkotyk na randkę, GHB, na żonę.

 Powiedział jednak, że nadal wierzy, że Renata żyje i chciał, aby ludzie „przestali patrzeć na mnie jak przestępca”. 

Oto zdjęcie ze ślubu

25 kwietnia 2018: Śledztwo Renaty

Humberside Police i detektyw Superintendent Tony Cockerill powiedział, że to „największe śledztwo” od co najmniej 20 lat dla Policji i MY nadal dążymy do wszelkich możliwych rozwiązań” – powiedział.

Przyjaciele Renaty mówili .
„Nie mogę zapomnieć o Renacie” – powiedziała Joanna Fratczak, która zna ją od sześciu lat.
„Przez chwilę wszyscy wierzyliśmy, że Renata wciąż żyje, ale teraz 95% Polaków uważa, że ​​prawdopodobnie nie żyje”.

26 kwietnia 2018:  Policja przekopuje murawę w pobliżu domu Renaty, prawie poroku, odkąd zaginęła.

1 czerwca: Dr Mustafa przerwie milczenie

Przemawiając do polskiego kanału telewizyjnego, dr Mustafa przerwał milczenie w sprawie.
Powiedział, że chce powiedzieć światu, że „nie zabił” swojej żony.
Najstarsza córka Renaty, Magdalena Zaton, 24 lata, mówi, że całkowicie trzyma się ojca.
„Pracuję z policją”, powiedziała.”Staram się pomóc im najlepiej, jak potrafię, mam kontakt z tatą, wspieram go w 100 procentach.”

Obecnie nagroda wynosi 10 000 funtów – oczywiscie informacje można podac anonimowo 

Poszukiwania Policji okolicznych terenów


Katarzyna W

 

 

29 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *