Nagrali Trumpa aby znaleść głosy. Robi sie coraz ostrzej w USA

Nagrali Trumpa aby znaleść głosy. Robi sie coraz ostrzej w USA

 

Donald Trump został nagrany podczas rozmowy z Republikanskim politykiem,- walka o wladze przybiera ostrzejszy ton.

„Chcę tylko zdobyć 11 780 głosów” – powiedział Trump do republikańskiego sekretarz stanu Bradowi Raffenspergerowi w nagraniu wydanym przez Washington Post.

Pan Raffensperger odpowiada, że ​​wyniki Gruzji są prawidłowe.

Joe Biden wygrał Gruzję wraz z innymi swingującymi stanami, zdobywając 306 głosów w college’ach elektorskich na 232 Trumpa. Od głosowania 3 listopada Trump mowo że były oszustwa.

Wszystkie 50 stanów potwierdziło wynik wyborów, niektóre po ponownym przeliczeniu głosów i odwołaniach prawnych. Jak dotąd sądy amerykańskie odrzuciły 60 zarzutów .

Kongres ma formalnie zatwierdzić wynik wyborów 6 stycznia. Pan Biden, demokrata, ma zostać prezydentem 20 stycznia.

Wyborcy w Gruzji mają we wtorek ponownie głosować, aby wybrać dwóch senatorów stanu. Wynik może przesądzić o układzie sił w Senacie. Jeśli obaj kandydaci Demokratów wygrają, będzie równa liczba senatorów republikanów i demokratów, a decydujący głos będzie miała wiceprezydent-elekt Demokratów Kamala Harris. Demokraci pana Bidena już kontrolują niższą Izbę Reprezentantów.

Co się stało podczas rozmowy Trumpa?
We fragmentach opublikowanych przez Washington Post można usłyszeć, jak pan Trump na przemian kłania się i naciska na sekretarza stanu Gruzji. Podkreślił, że wygrał wybory w Gruzji i powiedział panu Raffenspergerowi, że „nie ma nic złego w stwierdzeniu, że dokonałeś przeliczenia”.

W dalszej części rozmowy Trump powiedział, że plotka głosi, że karty do głosowania zostały rozdrobnione, a maszyny do głosowania zostały usunięte z hrabstwa Fulton szybko – zarzut, według prawnika pana Raffenspergera, nie prawda.

Prezydent zagroził wówczas urzędnikowi ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. „Wiesz, co zrobili i nie zgłaszasz tego. To przestępstwo. Nie możesz do tego dopuścić. To duże ryzyko dla ciebie i dla Ryana, twojego prawnika” – powiedział Trump.

Następnie wezwał do uzyskania dodatkowych 11 780 głosów – co dałoby mu łącznie 2 473 634 głosów w stanie, o jeden więcej niż pan Biden, który otrzymał 2 473 633 głosów.

Powiedział panu Raffenspergerowi, że powinien ponownie zbadać wynik w stanie.

„Możesz to ponownie zbadać, ale ponownie zbadaj to z ludźmi, którzy chcą znaleźć odpowiedzi, a nie z ludźmi, którzy nie chcą znaleźć odpowiedzi” – powiedział.

 

Konrad W

4 stycznia 2021
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *